ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 25-09-2020 18:14   Güncelleme : 25-09-2020 18:14

Samsun'da vahşi cinayet zanlısına müebbet hapis cezası verildi

Samsun'un Kavak ilçesinde 3 yıl önce parası için darp edildikten sonra üzerine benzin dökülerek evle birlikte yakılarak öldürülen 79 yaşındaki Şaver Cindi'nin katil zanlısı olarak yakalanan Fikret Cindi, yargılandığı mahkemece müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da vahşi cinayet zanlısına müebbet hapis cezası verildi

Samsun'un Kavak ilçesine 8 kilometre uzaklıktaki Küçükçukur Mahallesi'nde 17 Mart 2017 tarihinde meydana gelen olayda, iddialara göre 79 yaşındaki Şaver Cindi, akrabası 52 yaşındaki Fikret Cindi tarafından parası için darp edildikten sonra ev ile birlikte üzerine benzin dökülerek ateşe verildi.

İSİM VERDİKTEN 8 GÜN SONRA ÖLDÜ
Olayda ağır yaralanan ve komşuları tarafından önce Kavak Devlet Hastanesi'ne, ardından da Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Şaver Cindi, hastane polisine, kendisini bu hale para vermediği için Fikret Cindi'nin getirdiğini söyledi. Yaşlı kadın olaydan 8 gün sonra da yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

OĞLUNU ZİYARETE GİDERKEN YAKALANDI
Kadının vahşice yakılarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Fikret Cindi ise güvenlik güçlerinin tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı. Bu yılın Ocak ayında ise İstanbul Kağıthane'den Bursa'ya oğlunu ziyaret etmek için giden zanlı, yol kontrolünde kimliği olmadığı için polis tarafından gözaltına alındı. Yapılan araştırmalarda  hem cinayet hemde 6 suçtan yakalama kararı bulunduğu ortaya çıkan 6 çocuk babası, cinayet işlemediğini öne sürdü. Ancak sevkedildiği adliyede nöbetçi ahkemece tutuklanrak Bursa E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS)  aracılığıyla katılan Fikret Cindi, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, zanlıyı cinayetten müebbet verirken ayrıca  yağmacılık, yangın çıkarma, mala zarar verme suçlarından da toplam 14 yıl hapis cezasına mahkum etti.

SAMSUN HABER HATTI