ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 18-01-2020 02:01

Samsun'da vahşice cinayet işleyen testereli cani tutuklandı

Samsun'un İlkadım İlçesinde parası için Irak Uyruklu Kareem Jabbar Salman Al Zabara'yı öldürdükten sonra testere ile parçalara ayırıp çöp konteynerlerine atan Rabah Hasan S.S ile kendisine yardımcı olan eşi ve kardeşi tutuklandı.

Samsun'da vahşice cinayet işleyen testereli cani tutuklandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde 12 Ocak günü meydana gelen olayda, başına sert bir cisim ile vurularak öldürüldükten sonra testere ile parçalara ayrılarak Reşadiye Mahallesi'ndeki Ilgaz ve Çaykara sokakta poşetler halinde çöp konteynerine atılan Irak uyruklu 59 yaşındaki Kareem Jabbar Salman Al Zabara cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 12 şüphelinin sorgulamaları tamamlandı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan sorgulamada kan donduran cinayeti, yine Irak uyruklu 36 yaşındaki Rabah Hasan Sallama Sallama'nın işlediği belirlendi. Şüpheli, Kareem Jabbar Salman Al Zabara ile 2 ay önce tanıştığını, bankada parası olduğunu öğrendiğini, yaptığı plan doğrultusunda Fatih Mahallesi'ndeki evine davet ettikten sonra başına sert bir cisimle vurarak öldürdüğünü söyledi. Daha sonra testere ile  evin banyosunda parçalara ayırdığı cesedi 2 ayrı konteynere attığını öne süren zanlı, öldürdüğü kişinin bankada bulunan 200 bin TL'sini ATM'den azar azar çektiklerini de ileri sürdü.

Polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 12 şüpheliden Rabah Hasan S.S. ile birlikte kendisine yardımcı olduğu belirtilen eşi S.A.A.A. ve kardeşi S.H.S.S. tutuklanırken,  diğer zanlılar serbest bırakıldı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA