GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2021 09:26   Güncelleme : 08-03-2021 09:26

Samsun'da vefat eden muhtarın yerine oğlu seçildi

Samsun'un Terme İlçesi Bafracalı Mahallesi'nde 31 Mart 2019 tarihinde muhtar seçildikten sonra vefat eden Hidayet Ergün'ün oğlu Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün yenilenen seçimi kazandı. Seçime tek aday giren Ergün, oyların tümü aldı.

Samsun'da vefat eden muhtarın yerine oğlu seçildi

Samsun'un Terme İlçesi'ne 18 kilometre mesafedeki Bafracalı Mahallesi'nde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan muhtarlık seçimini kazanan Hidaet Ergün, geçen yıl 76 yaşında vefat etti. Bunun üzerine yenilenmesine karar verilen seçime oğlu Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün tek aday olarak girdi.

Pazar günü pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan 'Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti Üyeliği' seçimleri ise  245 oyun 237'sini alan Ferda Ergün kazandı. 8 oyun gerçersiz sayıldığı seçimde babasının yerine muhtarlık koltuğuna oturmaktan  dolayı mutlu olduğunu belirten Ferda Ergün,  476 nüfuslu Bafracalı Mahallesi'nin sorunlarını çözmek ve daha fazla hizmet götürmek için çalışacağını söyledi.

Bu arada Bafracalı Mahallesi ihtiyar heyeti kurulu Mehmet Şimşek, Ferhan Ergün, Mustafa Zorlu, Osman Demiroğlu ve Hüseyin Şimşek'ten oluştu.

SAMSUN HABER HATTI