GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2020 02:34   Güncelleme : 18-05-2020 02:34

Samsun'da yakalanan köpek vahşeti zanlısı serbest kaldı

Samsun'da sokak köpeğini bıçaklayarak katleden, şikayet üzerine polis tarafından yakalanan N.D, Polis Merkezi'nde yapılan işlemlerin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Bu duruma tepki gösteren hayvanseverler, sokak hayvanlarını koruyacak yasal düzenlemenin bir an önce çıkarılmasını istedi.

Samsun'da yakalanan köpek vahşeti zanlısı serbest kaldı

Samsun'un İlkadım İlçesi'ndeki köpek katliamı olayı Bostancı Sokak üzerinde meydana geldi. İddialara göre,  31 yaşındaki N.D adlı kişi, sokak köpeğini bıçaklayarak öldürdü. Bu duruma tanık olanlar N.D'ye tepki gösterdi ve tartışma yaşandı. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı.

Olayın tanıkları kimseye zarar vermeyen sokak köpeğini öldüren N.D'den şikayetçi oldu. Bunun üzerine gözaltına alınan N.D. hakkında İlyasköy Polis Merkezi'nde idari para cezası işlemi yapıldı. Ardından Türk Ceza Kanunu'nda sahipsiz hayvanlar için herhangi bir madde olmadığı için de savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

HAYVANSEVERLER TEPKİ GÖSTERDİ
Hayvanseverler, bu tür katliam yapanlara yönelik yasal düzenlemelerin bir an önce çıkarılmasını istedi. Bu arada, Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü'nce 4 Ocak tarihli yazıyla Türkiye genelindeki adalet komisyonu başkanlıklarına gönderilen yeni kanun tasarısı taslağında; hayvanlara işkence yapanlara, öldürenlere 4.5 yıl, nesli yok olma tehlikesi altında olan hayvanları öldürenlere 10.5 yıla kadar hapis cezası istemi bulunuyor.

SAMSUN HABER HATTI