ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 21-01-2020 12:33   Güncelleme : 21-01-2020 17:24

Samsun'da yakılarak öldürülen kadının katil zanlısı tutuklandı

Samsun'un Kavak ilçesinde 3 yıl önce parası için darp edildikten sonra üzerine benzin dökülerek evle birlikte yakılarak öldürülen 79 yaşındaki Şaver Cindi'nin katil zanlısı Bursa'da yakalandı ve tutuklandı.

Samsun'da yakılarak öldürülen kadının katil zanlısı tutuklandı

Samsun'un Kavak ilçesine 8 kilometre uzaklıktaki Küçükçukur Mahallesi'nde 17 Mart 2017 tarihinde meydana gelen olayda, iddialara göre 79 yaşındaki Şaver Cindi, akrabası 52 yaşındaki Fikret C. tarafından parası için darp edildikten sonra ev ile birlikte üzerine benzin dökülerek ateşe verildi.

Olayda ağır yaralanan ve komşuları tarafından önce Kavak Devlet Hastanesi'ne, ardından da Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Şaver Cindi, hastane polisine kendisini bu hale para vermediği için Fikret C.'nin getirdiğini söyledi. Şaver Cindi, olaydan 8 gün sonra da yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Kadının vahşice yakılarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Fikret C. ise güvenlik güçlerinin tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı. 3 yıl sonra ise bulunduğu  İstanbul Kağıthane'den Bursa'ya oğlunu ziyaret etmek için giden zanlı yol kontrolünde kimliği olmadığı için polis tarafından gözaltına alındı.  Yapılan araştırmalarda ise hem cinayet hemde 6 suçtan yakalama kararı bulunan  6 çocuk babası cinayet işlemediğini öne sürdü. Fikret C. polisteki işlemlerin ardından sevkedildiği adliyede nöbetçi ahkemece tutuklanrak Bursa E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA