GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-01-2021 13:31   Güncelleme : 28-01-2021 14:08

Samsun'da yangın faciası: 5 iş yeri ve 2 otomobil yandı

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde motor yağı deposunda başlayan ve çevreye yayılan yangında 5 iş yeri ile 2 otomobil yandı.

Samsun'da yangın faciası: 5 iş yeri ve 2 otomobil yandı

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Kutlukent Mahallesi'nde bulunan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde  saat 03.45 sıralarında motor yağı deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle mobilya imalathanesine, buradan da diğer iş yerlerine sıçradı.

Adeta alev topuna dönen iş yerlerinde patlamalar meydana gelirken, yangın bölgesine  merkezlerdeki itfaiye ekipleri müdahalede bulundu, çevre ilçelerden de  su tankerleri sevk edildi. 

Yangın 4 saatlik bir çalışma ile kontrol altına alındı, ancak 5 iş yeri ile 2 otomobil yanmaktan kurtarılamadı.  Maddi hasarın meydana geldiği  yangının çıkış nedeni konusunda geniş çaplı araştırma başlatıldı.

BAŞKAN DEMİR İNCELEMELERDE BULUNDU
Bu arada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Tekkeköy Beledye Başkanı Hasan Togar yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yangında zarar gören iş yeri sahipleri ile görüşen Başkan Mustafa Demir, "Birçok iş yerinin etkilendiği ve tek tesellimizin can kaybının olmadığı yangının yaralarını hep birlikte saracağız" dedi.

SAMSUN HABER HATTI