GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2018 13:46   Güncelleme : 05-10-2018 01:50

Samsun´da yas var: Uzman Çavuş Uğur Göksu Batman'da şehit düştü

Batman'da yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin asfaltın altına tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 7 arkadaşıyla şehit düşen 29 yaşındaki jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu'nun acı haberi memleketi Samsun'daki ailesine ulaştı.

 Samsun´da yas var: Uzman Çavuş Uğur Göksu Batman'da şehit düştü

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Altınoluk ve Çelikköy köyleri arasında, Umutlu köyü yol ayrımında, devam eden yol yapım çalışmasının emniyetinin alınması amacıyla görevlendirilen askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan 8 askerden birinin Samsun’un Ladik ilçesi nüfusuna kayıtlıJandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu olduğu belirtildi. 

Göksu'nun Ladik ilçesi Deliahmetoğlu Mahallesi'ndeki baba evine ateş düştü. Şehit babası Arif ve şehit annesi Fidase Göksu ile şehidin 4 kardeşine acı haber verildi. Şehidin baba evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Yakınları baba evine gelerek taziyede bulundu. Şehidin ağabeyi ve aynı zamanda mahalle muhtarı olan Seyit Ahmet Göksu, taziyeleri kabul etti. Şehidin yeğeni Halil Göksu amcası için gözyaşı döktü. Şehidin baba evinin önünde ambulans bekletildi.

Şehit Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun yaklaşık 1 yıl önce Nesrin Atağ ile nişanlandığı, çiftin düğün yapmak için şark görevinin bitmesini beklediği belirtildi.

SON PAYLAŞIMI YÜREK BURKTU
Batman'da yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi soncu şehit düşen Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu'nun (29), sosyal medya hesabındaki son paylaşımı, ailesi, arkadadaşları ve yakınlarını üzüntüye boğdu. 

Şehit Uzman Çavuş Uğur Göksu, sosyal medya hesabından en son, nişanlısı Nesrin Atağ ile birlikte çekindiği fotoğrafla, "Yanında olamasamda kalbim hep seninle sevdiğim nice beraber mutlu yıllara" paylaşımında bulundu. Yaklaşık bir yıl önce nişan yapan çiftin düğün yapmak için şark görevinin bitmesini beklediği öğrenildi.