GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-01-2020 02:47

Samsun'da yeni yılın ilk bebeği işsiz babasını iş sahibi yaptı

Samsun'da dünyaya gelen 2020 yılının ilk bebeği olan Akın Hüseyin, işsiz babası Mustan Türe'nin iş sahibi olmasına vesile oldu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya gelen bebeğe altın takarak, işsiz olduğunu söyleyen babaya iş sahibi yapma sözü verdi.

Samsun'da yeni yılın ilk bebeği işsiz babasını iş sahibi yaptı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri, yeni yılın ilk saatlerinde İl Jandarma Komutanlığı'nı, 112 Acil Çağrı Merkezi ve GAMER'i, Ankara Yolu Polis Kontrol Noktası'nda görev yapan Emniyet Teşkilatı mensuplarını, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nı ve İlkadım Gazi Polis Merkezi Amirliği'ni ziyaret ederek personele tatlı ikramında bulunarak yenı yıllarını kutladı.

Protokol üyeleri, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 2020 yılının ilk dakikalarında dünyaya gelen  Pınar-Mustan Türe çiftinin "Akın Hüseyin" adını verdiği bebeği de ziyaret etti. Vali Osman Kaymak, 3 kilo 150 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeğe uzun ve sağlıklı ömür dileyip altın hediye etti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de sohbet ettiği bebeğin babası Mustan Türe'nin Çorlu'da çalıştığı fabrikanın kapanması sonucu işsiz kaldığını öğrendi. Genç babaya iş sözü veren Başkan Demir, "İşte bak Akın Hüseyin rızkıyla dünyaya geldi ve babasını iş sahibi yaptı" dedi. Ardından da minik bebeğin yakasına altın taktı.

Baba Mustan Türe, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in iş verme sözünden dolayı çifte mutluluk yaşadığını söyledi.

SAMSUN HABER HATTI