GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-12-2019 10:32

Samsun'da yılbaşı öncesi sahte ve kaçak alkol denetimi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kaçak ve sahte içki denetimi gerçekleştirdi. Bandrolleri kontrol edilen işletmelerdeki içki şişelerinden şüpheli bulunanlar ise laboratuvarda incelenmek üzere alındı.

 Samsun'da yılbaşı öncesi sahte ve kaçak alkol denetimi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yaklaşan yılbaşı öncesi halk sağlığını etkileyebilecek olumsuz durumların yaşanmaması amacıyla alkol satan işletmelerde denetim yaptı. Kontrollerde işyerlerinin TAPDK belgeleri incelendi. Bandrolleri kontrol edilen içki şişelerinden şüpheli bulunanlar laboratuvarda inclenmek üzere edilmek üzere alındı. 

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ay, vatandaşları bandrolsüz alkollü içki satın alınmamaları konusunda uyarırken, alkollü içkilerin TAPDK belgeli iş yerlerinden alınmasına dikkat edilmesini istedi. Müdür Mustafa Ay, denetim sonrası yaptığı açıklamada, Samsun ve ilçelerinde 454 adet perakende alkollü içki satış yeri, 153 adette açık içki sunumu yapılan işletme bulunduğunu da belirterek, "Yeni yıla girerken vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması çok önemli. Tüketicilerin olumsuz gördükleri durumlarda Bakanlığımız ALO 174 hattına ihbarda bulunmalarını istiyoruz" dedi. 

SAMSUN HABER HATTI