GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-06-2020 09:11   Güncelleme : 03-06-2020 09:11

Samsun'da zincirleme kaza! 12 araç birbirine girdi, 1'i ağır 5 yaralı

Samsun'un Havza ilçesinde yabancı plakalı tırın kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarpması sonucu zincirleme kaza meydana geldi. 12 aracın karıştığı kazada biri ağır 5 kişi yaralandı.

Samsun'da zincirleme kaza! 12 araç birbirine girdi, 1'i ağır 5 yaralı

Samsun'un Havza İlçesi'ndeki zinirleme kaza, otogar kavşağında meydana geldi. Gürcistan uyruklu 61 yaşındaki  Nodar Sankurashvili idaresindeki  GG-030-S plakalı tır, kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarptı.

Çarpmanın etkisiyle diğer araçlar da birbirine girdi. 12 aracın karıştığı kazada önündeki kamyona çarpan tırın yabancı uyruklu sürücüsü araçta sıkıştı. Ağır yaralı olan sürücü, iki aracın birbirinden ayrılmasından sonra bulunduğu tırdan çıkarıldı ve önce Havza Devlet Hastanesi'ne,buradan da  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Kazada yaralanan ve hayati tehlikeleri olmayan diğer araçlardaki Ali K., Aybüke K., Ayla K. ve Ahmet K., ise Havza Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kaza nedeniyle ulaşıma kapanan Ankara-Samsun karayolu, araçların çekilmesi ve yolun temizlenmesinin ardından tekrar ulaşıma açıldı.

SAMSUN HABER HATTI