GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2024 16:03

Samsun'daki 19 Mayıs kutlama programı açıklandı

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılacak kutlama programı açıklandı. Etkinlikler kapsamında helikopter gösterisi, Solo Türk, Türk Yıldızları ve Hür Jet Uçak gösterileri de yapılacak.

Samsun'daki 19 Mayıs kutlama programı açıklandı

Samsun Valiliği, büyük bir coşku, heyecan ve gururla kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümünde düzenlenecek etkinlik programını paylaştı.

26 Mayıs tarihine kadar devam edecek kutlamalarda yüzme, satranç, masa tenisi, Floor Curling oyunu, futbol, güreş, spor şenliği, voleybol, Offroad, tiyatro, gençlik buluşması, jimnastik, bilardo, buz şöleni, engelsiz yaşam etkinliği, izcilik kampı, bisiklet turu, konferanslar, resim, el sanatları sergileri,  bilek güreşi,  judo, kütüphane etkinliği, gençlik konserleri, mobil müze etkinliği, kültür buluşmaları, model uçak gösterileri, bando konseri,  Badminton,  golf, denizaltı ziyaretleri, bisiklet yarışları, 19 Mayıs yarı maraton, havacılık ve uzay teknolojileri eğitim kampı,  uluslararası açık su yüzme yarışı,  denizde tören geçişleri, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Gösterisi, mehteran birliği konseri,  helikopter gösterisi, Solo Türk, Türk Yıldızları ve Hür Jet Uçak gösterileri, motosiklet etkinliği, 1919 metrelik bayrak yürüyüşü, Devlet Tiyatroları Ateş Oyunu Gösterimı̇, biriç turnuvası, yelken yarışması, tenis, Atatürk'ün sevdiği şarkılar, şiir dinletisi, anma yürüyüşü gibi etkinlikler düzenlenecek.

56 SAYFALIK KUTLAMA PROGRAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte 19 Mayıs günü yapılacak kutlama programı: