GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-02-2022 15:08   Güncelleme : 14-02-2022 15:08

Samsun'daki 'Belediye Evleri Kavşağı' artık sele teslim olmayacak

Samsun'un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağı'nda yaşanan sel baskınlarının önlenmesi amacıyla yapılan "Yağmur Suyu Kollektör Hattı" ile vatandaşın korkulu rüyası bitti.

Samsun'daki 'Belediye Evleri Kavşağı' artık sele teslim olmayacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Canik’te uzun yıllardır vatandaşı mağdur eden, yağmur suları nedeniyle oluşan sel ve su baskını sorununu "Yağmur Suyu Kollektör Hattı projesi ile bitirdi. 10 milyonluk yatırım olan proje Canik halkı tarafında da yakından takip edildi. 

Toplamda 2 bin 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hatlarının döşendiği bölgede uzun vadede aynı sorunun bir daha meydana gelmemesi için geniş çaplı betonarme borular kullanıldı. 

TEK ARZUMUZ SAMSUNLU HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİ
“Bütün projelerimiz insanımızın daha güzel bir kentte yaşaması için” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Sadece Canik’te değil. 17 ilçemizin altyapı sorunlarını gidermek adına tüm ekiplerimiz sahada. Tüm derdimiz Samsun'da altyapı probleminin kalmadığı, özellikle su konusunun hiç konuşulmadığı bir ortamı tamamen temin etmek. Samsun'un merkezinden en ücra köşelerine kadar altyapı hizmetlerini ulaştırmak için gayretle çalışıyoruz. Tek arzumuz var. O da Samsunlu vatandaşlarımızın daha konforlu, daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi” şeklinde konuştu.  

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin