21 EYLÜL 2018

Samsun´daki hayvan mezarlığına 163 defin yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan "Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı" ndaki sevimli dostlar için yapılan ´Hayvan Mezarlığı´na bugüne kadar 163 defin yapıldı. Evcil hayvanların adları ve ölüm tarihlerinin de yazılı olduğu mezarlıkta karaca, maymun ve yaban domuzu da bulunuyor.

Samsun´daki hayvan mezarlığına 163 defin yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım ilçesi Çanakçı Mahallesi'nde 150 bin metrekarelik orman arazisi üzerinde oluşturulan "Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı"nda evcil hayvan sahiplerinin isteği doğrultusunda yapılan 'Hayvan Mezarlığı'nda doluluk oranı her geçen gün artıyor.

Aralarında karaca, maymun ve yaban domuzunun da olduğu mezarlığa bugüne kadar 163 gömü yapıldığı belirtildi. Evcil hayvanların mezar başında, adlarının ve ölüm tarihlerinin yazılı olduğu granit taşlar da bulunuyor. Evlerinde uzun süre hayvan besleyen vatandaşların, hayvanlarını öldükten sonra çöp kutularına atmak yerine mezarlığa getirdikten sonra görevliler tarafından gömüldüğü belirtildi. Böylece vatandaşlar kaybettikleri evcil kedi ve köpeklerinin hatırasını yaşatmış oluyor.

"Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı"nda, idari bina, ilk yardım ve operasyon ünitesi ve klinik, personel binaları, yem hazırlama ünitesi ile birlikte yavrulu anne, yavrulu hayvanlar, kısırlaştırılmış hayvanlar, güçten düşmüş hayvanlar, vahşi ve güçlü köpekler, kedi bakımevi, at ve diğer hayvanların bakım bölümleri de bulunuyor.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
aylapaloglu     2017-12-29 Evet önerimiz var yıllarca canımzın yanmasına göz yumanlara versinler bahçelerini açsın lar kapılarını diyoruz Yarın herkes çıkıp beyanlar verecek huzurlu mutlu yıllar Nasıl in san hakları gününde haklarımzı kutlayanlar yıllarımızı huzurumuzu gasp ettirdiniz Şekilci liği bırakıp gerçekçi olun lütfen İnanmayanlar gelsinler Denizevleri 214 soakağa canlı mü zik konseride var açıkda bu gecede dahil yer yerinden ounuyor ama duyan yok gören yok yok Hiçbir ahlak ilim irfan,idoolojinin kanul etmeyeceği şeyleri dikte edip bize cehennemi ya şatanlar cennet yüzü görmesinler AMİNNNN
aylapaloglu     2017-12-29 Benim vasiyetimdir ölünce(Allah gecinden versin)Atakum ve Büyükşehir belediyelerinden hiçbir hizmet kabul etmiyorum Yıllarımızı çile çekerek gözyaşı dökerek geçirtenlerden Bi namızın tüm bahçeleri bar oldu mahkemeyi kazandık 2011 de ama yıkım olmadığı gibi 2015de yan bahçedekiler sökülüyordu aradık iki bld.zabıtaları geldi izledi gitti yargıya verin yazısı tebliğ edildi kazandık ne yaptınız Üstüne iki bld canlı müzik ruhsatı verdi kapalı yalıtımlı diye sokağın ortalarına bir m2 duvarı çatısı olmayan yerlere(raporları ibraz e derim)bahçede sahne ses bir km den duyuluyo ama kimseler duymuyor Sn emniyet amiri iptal edin diye yazınca sizmi şikayet eden 11.00 olan canlı müzik saatini 1.30 yaptılar 100 ler ce insan bahçelerimizde ellerde kadehler fasıllar naralar insanlık ayıbı 22 hane yıllarca cam kapı açamadık Haklarımzı haram edip ilahi adalete verdik tecelli eder er veya geç Bld
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşini  öldürdü, berberde tıraş olurken yakalandı
Eşini öldürdü, berberde tıraş olurken yakalandı
Türk Yıldızları, THY uçağı ve F-16 birlikte uçtu
Türk Yıldızları, THY uçağı ve F-16 birlikte uçtu