GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-07-2023 14:35

Samsun'daki heyelan TBMM'ye taşınıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesi Muslubey Mahallesi'nde bir evin yıkıldığı 8 evin boşaltıldığı heyelan bölgesinde inceleme yapan İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, vatandaşların mağduriyetinin giderilmemesi halinde bu sorunu TBMM'ye taşıyacaklarını söyledi.

Samsun'daki heyelan TBMM'ye taşınıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesine 9 kilometre mesafedeki Muslubey Mahallesi’nde şiddetli yağmurlar sonrasında meydana gelen heyelanda bir ev yıkılırken,  hasar gören 8 ev boşaltıldı.

Asfalt yollarda deprem görüntüsüne benzer yarıklar oluştuğu mahallede incelemelerde bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayın ve paylaşımlarda, “15-20 gün olmasına rağmen hala mağduriyet giderilmemiş, 2 tane memurun dışında hiç kimse mahalleye gönderilmemiştir” dedi. 

TBMM GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ
Heyelanla ilgili bakan yardımcısıyla görüşmesinden sonra Samsun Valiliği tarafından kısmen de olsa bölgede inceleme yapıldığını dile getiren Usta, “Sorunlar çözülene kadar sürecin takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilene kadar ilgili kurumlarla iletişim halinde olacağız. Sorunlar giderilmediği taktirde bu konuyu TBMM gündemine taşıyacağız” dedi.

15 AİLEYE KONTEYNER TEMİN EDİLMELİDİR
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada, "Evleri kullanılmaz hale gelen 15 aileye ivedilikle konteyner temin edilmelidir. Mağdur aileler başka ailelerin evinde misafir edilmektedir. Valilik bir an önce mağdur vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, ikamet sorunlarını çözmelidir. Bu insanların tek geçim kaynağı fındıktır. Yakında başlayacak olan fındık hasatı için vatandaşlarımıza yer tahsis edilmelidir.  200 dönümlük alanda yaşanan bu büyük toprak hareketi bilim insanları tarafından incelenmeli, bir eylem planı ortaya konulmalıdır" ifadelerini kullandı.