ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-03-2020 13:55

Samsun'daki 'Kablo Çetesi' operasyonun da 7 kişi tutuklandı

Samsun'un Kavak İlçesi'nde Enerji Nakil ve Haberleşme Kablosu hırsızlığı ile ilgili yapılan operasyonda yakalanan 11 kişiden 7'si tutuklandı.

Samsun'daki 'Kablo Çetesi' operasyonun da 7 kişi tutuklandı

Samsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kavak İlçesi Mert Mahallesi'nde Enerji Nakil ve Haberleşme Kablosu hırzıslığı ile ilgili tespit edilen ev ve işyerlerine  eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda 11 şüpheli ile birlikte 3 adet hızar motoru, 1 tahta kesme makinesi, 1 adet demir tel kesme makası, 8 adet matkap, 1 adet akrabot tipi merdiven, 520 metre haberleşme ve nakil kablosu, 2 adet su dinamosu, 1 adet oksijen tüpü, 1 adet 12 kg.’lık mutfak tüpü, 1 adet caraskal, 1 adet 7 metrelik merdiven, 198 adet av tüfeği fişeği, 1 adet hilti, 1 adet lokma takımı, 1 adet hava kompresörü, 3 adet tablo, 2 adet av tüfeği, 1 adet spiral, 1 adet kaynak makinesi, 2 ton viyadük korkuluk demiri ele geçirildi.

Yakalanan 11 kişinin sorgulamasında faili meçhul olay da aydınlatıldı. Jandarmadaki işlemlerin ardından "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçundan" adliyeye sevk edilen şüphelilerden 7'si tutuklandı.  1'i adli kontrol şartı olmak üzere 3 kişi serbest bırakıldı. 1 şüphelinin gözaltı süresi ise uzatıldı. Ele geçirilen çalıntı malzemeler ise sahiplerine teslim edildi.

SAMSUN HABER HATTI