GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-11-2019 16:49   Güncelleme : 11-11-2019 17:07

Samsun'daki kazada ölen küçük Zehra Tirebolu'da toprağa verildi

Samsun'da meydana gelen ve Samsun Cumhuriyet Savcısı Ümit Yılmaz ile Zabıt Katibi eşi Emel Yılmaz'ın yaralandığı korkunç kazada hayatını kaybeden 8 yaşındaki Zehra Yılmaz'ın cenazesi Giresun'un Tirebolu İlçesi'nde gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz çifti tek çocuklarının cenazesine hastanede tedavi altında oldukları için katılamadı.

Samsun'daki kazada ölen küçük Zehra Tirebolu'da toprağa verildi

Samsun'da yargi camiasını yasa boğan korkunç kaza dün Çarşamba ilçesi Ordu karayolu Kavakdibi mevkiinde meydana geldi. Samsun Adliyesi’nde zabıt katipliği yapan Emel Yılmaz'ın kullandığı 06 NS 891 plakalı cip, sürücünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu refüjü aşıp karşı şeride geçerek Murat Lokumcu (30) yönetimindeki 34 NE 1076 plakalı otomobille çarpıştı. 

Kazada çarpışmanın etkisiyle cip alev aldı. Bu sırada çevredeki vatandaşlar alevlerin sardığı araçtan yaralanan savcı Ümit Yılmaz ile eşi Emel Yılmaz'ı çıkardı. 8 yaşındaki kızları Zehra Yımaz ise kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Savcı ve eşi önce Çarşamba Devlet Hastanesi'ne buradan da Samsun Eğitim ve Sraştırma Hastanmesi'nde tedavi altına alındı. Bu arada cipin çarptığı araçtaki sürücü  Murat Lokumcu, eşi Burcu Lokumcu (30), çocukları Asil Lokumcu (1) ile Mustafa Tekin (30) ile Gülay Dindar Çarşamba Devlet Hastanesi'nde tedavi altında oldupu ve hayati tehlikelerin olmadığı belirtildi.

Henüz 8 yaşında hayatını kaybeden ve Atakum'da özel bir okulun 3. sınıfında eğitim gören Zehra Yılmaz'ın cenazesi, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındıktan sonra, yakınları, adliye personeli ve okul idarecileri tarafından toprağa verilmek üzere Giresun'un Tirebolu ilçesi Yağlıkuyumcu köyüne uğurlandı.  Savcı ve eşinin hastanede tedavi altında bulunduğu için katılamadığı Tirebolu'daki cenaze törenine Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit ile Yılmaz çiftinin yakınları katıldı.  Küçük Zehra, ikindi namazı sonrasında gçzyaşları arasında toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI