GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-11-2019 15:32

Samsun'daki orman yangını kontrol altına alındı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 3 gün önce 5 noktada başlayan ormandaki örtü yangını vatandaşların da katıldığı çalışmalar sonunda kontrol altına alındı. Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında ağaçların etkilenmediğini açıkladı.

Samsun'daki orman yangını kontrol altına alındı

Samsun'un Salıpazarı İlçesi Esatçftliği Koçcuğaz bölgesindeki ormanlık alanda 3 gün önce 5 noktada yangın çıktı. Arazinin dik ve engebeli olması nedeniyle karadan ulaşımın güçlükle yapılabildiği bölgede orman işletme ve itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarına bölge halkı da katıldı. 3 gün sonunda ise yangın kontrol altına alındı ve yayılması önlendi.

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer,henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangının yüzde 90 kontrol altına alındığını ve endişe edecek bir durumun olmadığını açıkladı.  Ormanlık alanda ağaçların etkilenmediğini, gazel ve yüzeyde bulunan çalıların yandığını dile getien Kaymakam Dinçer, "Bölgede örtü yangını dediğimiz bir olay söz konusudur. Örtü yangını tehlike arz etmediğinden havadan müdehaleye gerek duyulmamıştır.Yangının çıkış sebebi ile ilgili ekiplerimiz gerekli çalışmaları sürdürmektedir" dedi.

SAMSUN HABER HATTI