GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-07-2019 11:02

Samsun'daki rüşvet operasyonuna 4 tutuklama

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, tutuklu ve hükümlü yakınlarından rüşvet alarak tahliye sözü verdiği öne sürülen, aralarında zabit katibinin de yer aldığı 8 kişiden 4'ü çıkarıldıkları nöbetci mahkemece tutuklandı.

Samsun'daki rüşvet operasyonuna 4 tutuklama

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı, Çarşamba Adliyesi'nde görev yapan bir zabit katibinin mahkum yakınlarına tahliye sözü vererek rüşvet aldığına dair çok sayıda ihbar mektubu aldı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bilgi verilmesinin ardından teknik ve fiziki takip başlatıldı. Soruşturma kapsamında Çarşamba, Ladik ve Havza ilçelerinde operason düzenlendi. 

Zabit katibi ile rüşvet verdiği öne sürülen 11 şüpheli, 'görevi kötüye kullanmak, nitelikli dolandırıcılık, suç delillerini gizleme, yok etme, değiştirme, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçundan gözaltına alındı. Şüphelilerden 3'ü, savcı talimatıyla alınan sağlık raporunun ardından serbest bırakılırken, 8 şüpheli ise ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. 

Buradaki işlemlerin ardından  Çarşamba Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerden zabit katibi U.Ö ile S.A, T.M. ve G.B. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanırken, C.Ö, H.A, F.Y.,S.G.  adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.