25 MAYIS 2019 Cumartesi 14:02
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-10-2018 11:31   Güncelleme : 12-10-2018 11:31

Samsun'daki sahipsiz sokak hayvanları merkezi incelendi

Samsun'da düzenlenen 3. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi için kente gelen katılımcılar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz ve Güçten Düşmüş Hayvanlar Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni inceledi.

Samsun'daki sahipsiz sokak hayvanları merkezi incelendi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz ve Güçten Düşmüş Hayvanlar Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki alanları inceleyen katılımcılar, Veteriner İşleri Şube Müdürü ve Kongre Koordinatörü Nurhan İşler’den bilgi aldı. Merkezin sahipsiz sokak hayvanları için oluşturulmuş Türkiye’nin en modern doğal yaşam alanı olduğunu ifade eden katılımcılar, emeği geçenlere teşekkür etti. 
    
İnceleme sonrasında konuşan Veteriner İşleri Şube Müdürü ve Kongre Koordinatörü Nurhan İşler, sahipsiz can dostlarımızın yaşadıkları sorunları tüm yönleriyle ele almak, kurumların sorumluluklarını netleştirmek, kurumlar arası işbirliği yaparak çözüme katkı sunmak amacıyla düzenlenen 3. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi, İstanbul ve Bursa’nın ardından Samsun’da ilk kez yapıldığına dikkat çekerek, “Büyük şehirlerde kentleşme süreci ile birlikte yaşam alanları daralan sahipsiz sokak hayvanlarının refah ve sağlığı ile çevre sağlığı ve halk sağlığı sorunları giderek büyümektedir. Bu nedenlerle hayvan ve insanın uyumlu bir şekilde yaşayacağı ortamların yaratılması ve gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması her zamankinden daha elzem olmuştur. Kongremizin sokak hayvanlarımızın sağlık sorunlarına için kalıcı çözümler üretilmesi noktasında başarıyla geçeceğine inanıyorum. Bu arada gezip gördüğümüz Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz ve Güçten Düşmüş Hayvanlar Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi gibi oluşumların diğer kentlerde de yapılması gerekir” İfadelerini kullandı. 

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
Hatice yavuz 7 ay önce
Sokak hayvanlarının sorunları yaşam standartları sadece yılda bir iki kez gündeme gelmeyle bitmemeli,4 ekim hayvanları koruma gününden itibaren resmi kurumlara övgüler bitmiyor,basında maalesef bazı gerçekleri görmezden geliyor,bu şaşalar bittikten sonra yine herşey eskiye dönecek,yine katliamlar işkenceler açlık başlayacak,keşke biz insanlar yerine bu özel günlere gerek sokaklardaki gerekse barınaklardaki yeni adıyla rehabilitasyon merkezinden birkaç can dilleri olsada gelip konuşabilseler anla
Berati külünk 7 ay önce
Böyle bir kongre samsunda yapılıyor Bafra dan katılım sağlanmıyor Bu rehabilatasyon merkezleri zan altındayken böyle bir haber kuşku uyandırıyor Bütün hayvan severlerin doğru bilgi alma hakları vardır.
Zebur Deniz 7 ay önce
Samsun atakum canik ilkadim belediyeleri tarafından hayvanlara yapılan zulümleri göz ardı edilip üstü kapatılamaz bunların sizleri insanlığa davet ediyorum
Aycan Ataseven 7 ay önce
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz ve Güçten Düşmüş Hayvanlar Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşanan hayvan katılmalarıni neden yazmiyorsunuz? Ya siyah ya beyaz değil mi, olumsuz olan onca şeyden hic bahsetmeyelim ne de olsa canımız yanmadı...
Haydar Aksu 7 ay önce
Samsun Büyükşehir belediyesi sahipsiz hayvanlar rehabilitasyon Merkezi'nde ve Atakum, Canik, İlkadım belediyelerimizin sokak hayvanlarına 5199 sayılı Hayvanları koruma kanunun emredici hükümlerini tam olarak uygulamadıklarını neden dile getirmiyorsunuz. Basın olarak bizleri de dikkate alıp Allah'ın dilsiz kullarına karşı yapılan katliamları yazma cesareti göstermenizi beklerdim.
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA