GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-03-2023 15:58

Samsun'dan depremzede çocuklara 125 bin oyuncak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bölgesindeki çocuklara 125 bin oyuncak dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca bölgede çocuklar için oyun alanı ve sinema çadırları da kurdu.

Samsun'dan depremzede çocuklara 125 bin oyuncak!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 kenti etkileyen deprem felaketi sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgedeki çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, ekipleri bir yandan alt ve üst yapı ile enkaz kaldırma çalışmaları, sıcak yemek ikramı ile insani yardım malzemesi desteği vermeye devam ederken bir yandan da afetzede çocuklar için özel çalışmalar gerçekleştiriyor. 

Bu kapsamda deprem bölgesi kentlerinde ve kırsal alanlarda çocuklara 125 bin oyuncak dağıtıldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezi önünde oluşturulan İnsani Yardım Merkezi'nde Çocuk Oyun Alanı ve Sinema Çadırı kurularak her gün 350 çocuk için aktiviteler düzenleniyor. Çocuklar burada el becerilerini geliştirebilecekleri resim çizme-boyama, el işi kağıtları ile tasarım yapma etkinliklerine katılıyor. Oluşturulan mini kütüphane sayesinde her akşam çocuklara birer kitap veriliyor.