GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-01-2020 04:53

Samsun'dan depremzedelere 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için kuru gıda ve ihtiyaç malzemeleri bulunan 2 tırı bölgeye gönderdi.

Samsun'dan depremzedelere 2 tır yardım malzemesi gönderildi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından belediyenin sosyal medya hesaplarından vatandaşlara 'Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü' ifadeleriyle yardım çağrısında bulundu. 

Çağrı üzerine vatadaşlar tarafından çözüm merkezine getirilen kuru gıda ve ihtiyaç malzemeleri gece yarısı 'Geçmiş olsun Elazığ-Malatya' yazısı bulunan 2 tır ile birlikte depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "AFAD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde afet bölgesindeki kardeşlerimizin özellikle su ve kuru gıda ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. Afet bölgesinde yaşanan mağduriyetleri giderebilmek için tüm Samsunlu hemşehrilerimizi yardım kampanyasına davet ettik. Bu kapsamda toplanan paketi açılmamış yardım malzemelerini Elazığ ve Malatya'ya gönderdik. Allah bir daha böyle acılar göstermesin" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA