ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 30-10-2019 03:15

Samsun'dan İstanbul'a gitti, hayatına son verdi

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nden İstanbul'a giden ve Arnavutköy'de yalnız yaşayan erkek arkadaşının evinde kalan 37 yaşındaki Mahmut Biliş, silahla kendini vurdu. Olay yerinde hayatını kaybeden Mahmut Biliş'in eşinden ayrı olduğu belirtildi.

Samsun'dan İstanbul'a gitti, hayatına son verdi

Olay, İstanbul Arnavutköy Karlıbayır Mahallesi Arif Sokaktaki tek katlı bir gecekonduda meydana geldi. Samsun'un Çarşamba İlçesi'nden bir süre önce  servis şoförlüğü yaptığı Arnavutköy'e gelen  Mahmut Biliş, kendisi gibi yalnız yaşayan arkadaşı Salih Duman'a misafir oldu. İddiaya göre, 2 gündür arkadaşının evinde kalan Mahmut Biliş, dün akşam 18.30'da kafasına dayadığı silahlı ateşleyerek yaşamına son verdi. 

Komşuların ve mahallede bulunan çocukların silah sesini duyması üzerine polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından, Biliş'in başından aldığı tek kurşunla hayatını kaybettiği tespit edildi.  İntihar ettiği düşünülen Biliş'in arkadaşı da olayın yaşandığı eve gelerek polise bilgi verdi. Olayın meydana geldiği gecekondunun etrafını güvenlik şeridine alan polis ekipleri, geniş çaplı inceleme yaptı. Ardından da Biliş'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Eşinden ayrı olduğu öğrenilen Biliş'in yakınları, olay yerine geldiğinde Biliş'in öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdiler.

Mahallede arkadaşları ile oyun oynarken tek el silah sesi duyduklarını söyleyen Ahmet Kaplan, intihar eden kişinin arkadaşı olan kişinin polise haber verdiğini ifade etti. Silah sesini duyduklarında korktuklarını ve sokaktan uzaklaştıklarını söyleyen Yusuf Acar ise, daha sonra sokağa geldiklerinde bir kişinin evde intihar ettiğini öğrendiklerini belirtti.

Bu arada Mahmut Biliş'in cenazesi Samsun'un Çarşamba ilçesi Gökçeli Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.