GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 17:38   Güncelleme : 17-06-2021 17:38

Samsun'dan müzik yarışmasında finale kalan okullar belli oldu

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Samsun’dan finale kalan okullar belli oldu.

Samsun'dan müzik yarışmasında finale kalan okullar belli oldu

‘’Grup’’ dalında 19 Mayıs Lisesi, ‘’Beste’’ dalında Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi’nden İrem Ekin Akal, ‘’Enstrüman’’ dalında 19 Mayıs Lisesi’nden saz ile Ahmet Bengihan Okuyucu, ‘’Bireysel Kız Solist’’ dalında Çarşamba Birey Koleji’nden Şüheda Küçük, ‘’Bireysel Erkek Solist’’ dalında Özel Çarşamba Birey Koleji Anadolu Lisesi’nden Berat Baş, Samsun’dan finale kalan okullar oldu. 1700 başvuru arasından finale kalan Samsunlu öğrenciler, büyük bir başarıya imza atarak 158 finalist arasına adını yazdırdı.

Samsunlu liseliler için 14 Haziran’da POWERAPP mobil uygulamasında başlayan final oylaması, 25 Haziran’a kadar devam edecek. Ücretsiz olarak indirilebilen POWERAPP mobil uygulamasında oylama yapmak isteyenler, finale kalan 158 performans arasından, farklı dallarda en beğendiklerini oylayarak ödül alanları belirleyecek.  Ödül kazanan okullar, 27 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’de PowerApp mobil uygulamasında gerçekleşecek olan yayında açıklanacak.

Finalde 158 performans yarışacak!

İnternet ve jüri değerlendirmesinin ardından finale kalan okulların oylanmaya başlanmasıyla, grup dalında 50, bireysel katılımlarda ise beste dalında 20, enstrüman dalında 22, kız solist dalında 30, erkek solist dalında 30 performans finale kalırken, ayrıca 6 performans Instagram üstünden oylanarak finale çıkma hakkını elde etti. Toplam 158 performans arasından ilk üçe girenler belirlenirken, Grup-İcra dalında birinci olan okula İpana tarafından tam teçhizatlı müzik stüdyosu kurulacak, tüm dallarda dereceye giren okullara ve öğrencilere para ödülleriyle birlikte, sürpriz hediyeler verilecek.

SAMSUN HABER HATTI