GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-08-2020 12:08   Güncelleme : 25-08-2020 12:08

Samsunlu asker Cihat Şengil şehit oldu

Mersin'in Mut ilçesinde askerlerin sevk edildiği sivil otobüsün şarampole devrilmesi sonucu 4 askerin şehit olduğu kazada ağır yaralanan ve bir aydır tedavi gören Samsunlu Ulaştırma Er Cihat Şengil bu sabah şehit oldu. Şengil, ailesinin isteği üzerine Eskişehir'de toprağa verilecek.

Samsunlu asker Cihat Şengil şehit oldu

Mersin'in Mut ilçesi Karaman karayolu Yapıntı Mahallesi Sertavul mevkiindeki kaza, 27 Temmuz günü meydana geldi. Manisa-Alaşehir'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sevk edilen askerleri taşıyan sivil otobüsün şarampole devrilmesi sonucu Samsunlu Ulaştırma Er Caner Mayendağı ile birlikte 4 askerin şehit olurken, 10 asker de yaralandı.

Kazada ağır yaralandıktan sonra Mersin'deki hastanede bir aydır tedavi alında bulunan Ulaştırma Er Cihat Şengil bu sabah doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Samsun'un Vezirköprü İlçesi Mezraa nüfusuna kayıtlı olan evli ve bir çocuk babası şehit Cihat Şengil'in cenazesi ailesinin isteği  üzerine Çarşamba günü Eskişehir'de düzenlenecek tören sonrasında şehitlikte toprağa verilecek.

SAMSUN HABER HATTI