GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2019 20:05

Samsunlu gençlerden 19 Mayıs anısına '100. Yıl Marşı'

Milli Mücadele’nin 100. yılı için bir araya gelen iletişimci, müzisyen, tasarımcı ve iş insanlarından oluşan Samsunlu gençler, 19 Mayıs'ı hazırladıkları özel bir marşla kutluyor. Milli mücadele ruhunun coşku dolu notalarla birleştiği marş gelecek nesillere tarihi bir miras olarak kalırken, Samsun markasını da güçlendirmeyi hedefliyor.

Samsunlu gençlerden 19 Mayıs anısına '100. Yıl Marşı'

Samsunlu gençler, aylarca süren bir çalışma sonunda 19 Mayıs'ın 100. yılına özel marş hazırladı. İletişimci, müzisyen, iş insanı ve tasarımcılardan oluşan ekibin uzun soluklu çalışmalarının ardından ortaya çıkan '100. Yıl Marşı' dijital kanallar üzerinden yayına alındı. Marşın sözlerini marka mühendisi Ömürden Sezgin yazarken, müziğini Can Mutlu besteledi ve aranjesini de Burak Ertetik yaptı. 100. yıl etkinliklerinde çalınması planlanan marş, Samsun şehrinin gençliğine ve milli mücadelenin ruhuna uygun olarak tasarlandı. 

Samsun’un doğum günü

Konuyla ilgili, çalışma grubu adına açıklamada bulunan  marka mühendisi Ömürden Sezgin, "Bu yıl ülkemizin en önemli günlerinden biri olan milli mücadelemizin başlangıcının 100. Yılını kutluyoruz. Doğduğumuz, eğitim hayatımızı geçirdiğimiz, bu anlamda da borçlu hissettiğimiz Samsun’un, bu özel kentin en önemli günü. Bizler de bu şehre, 100. Yıl ve sonrasında da coşkuyla söylenecek bir marş hediye etmek istedik ve gönüllülük esasında bir araya geldik. Aylar süren bir çalışma sonunda da marşımızı çıkardık. Emeği geçen ve destekleyenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kentlerin ruhunu ortaya çıkarma vakti

"Marşlar, müzikler, bir ülkenin, bir kentin özel günleri için yapılan anmaların herkes tarafından coşkuyla sahiplenilmesini sağlar. Bu anlamda bu çalışmaların ‘kent markalar’ için kritik önem taşır" diyen Sezgin, “Gelecek nesiller bir kültürü ancak sanat aracılığıyla doğru şekilde algılayabilir. Bir kentin markalaşması da tarihinden aldığı mirası, farklılıklarını etkili kullanmasıyla, güçlü aidiyet yaratması ile mümkündür. Hem gelecek nesillere aktarılmak hem de bir 'gençlik şehri' olan Samsun’umuzun markasını güçlendirmek için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz” dedi. 

100. Yıl marşını dinlemek için tıklayınız:

100. Yıl Marşı Künyesi 

Söz : Ömürden Sezgin
Beste/Seslendiren : Can Mutlu 
Aranje : Burak Ertetik 
Nefesliler : DC Brass section
Tuşlu çalgılar: Deniz Gömeç
Akustik gitar/ Bas gitar: Taşkın Avcı
Elektro Gitar : Emrah Küçükcanbaz 
Davul / Perküsyon: Burak Ertetik 
Stüdyo : Drum Clinic 
Video/Edit/Kurgu : Adem Bekdemir 

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA