GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-10-2019 15:08

Samsunlu Piyade Onbaşı Onur Yavan şehit oldu

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde yıldırım düşmesi sonucu Samsunlu Piyade Onbaşı Onur Yavan şehit oldu.

Samsunlu Piyade Onbaşı Onur Yavan şehit oldu

Sınırın sıfır noktasındaki Çukurca ilçesinde hudut ve bölge güvenliğini sağlamak amacıyla Marik-1 Tepe Bölgesi'nde gerçekleştirilen operasyonda, Piyade Onbaşı Onur Yavan'ın üzerine yıldırım isabet etti. 

Sağlık durumu ağır olan ve hastaneye kaldırılan Yavan, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu. Samsunlu olan şehit Yavan'ın Havza ilçesine bağlı Sondaj Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haber, askeri yetkililerce verildi. Dursun ve Hanife Yavan çiftinin evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Piyade Onbaşı Onur Yavan, Kevser Camii'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Havza Şehir Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Şehit asker için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığ'ında uğurlama töreni düzenlendi. Törene Hakkari Valisi İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Atanur Aydın, kurum amirleri, asker ve polis katıldı. Şehit Yavan'ın Türk bayrağına sarılı tabutunun tören alanına getirilmesinin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, şehidin özgeçmişi okundu. Duaların edilmesinden sonra şehit Piyade Uzman Onbaşı Onur Yavan'ın tabutu, silah arkadaşları tarafından omuzlarda taşınarak helikoptere konuldu. Şehit Yavan'ın cenazesi, helikopterle Yüksekova Selahattin Eyyübi Havalimanına, oradan da uçakla memleketi Samsun'a uğurlandı.