GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-10-2021 01:33   Güncelleme : 29-10-2021 01:41

Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan şehit oldu

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan şehit oldu.

Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın Kuzeyi'ndeki Pençe Yıldırım Operasyon Bölgesi'nde, teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan'ın şehit olduğunu açıkladı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe Yıldırım Operasyon Bölgesi'nde, bugün, teröristlerce döşenen EYP'nin patlaması sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadesine yer verildi.

Samsun'un Havza İlçesi Bekdiğin Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan  Piyade Uzman Çavuş Harun Çalışkan'ın acı haberi ise İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi'nde yaşayan ailesine verildi. Şehidin evli ve eşinin de 2 aylık hamile olduğu belirtildi. Şehidin naaşı Hakkari'de düzenlenen uğurlama töreninden sonra askeri uçak ile  Amasya Merzifon Havaalanı'na getirildi. Şehidin cenazesi Cuma günü Havza'da toprağa verilecek. 

BAKAN AKAR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Bu arada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Harun Çalışkan için başsağlığı mesajı yayımladı.

Akar, mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız 28 Ekim 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadesini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin