GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-05-2020 14:43   Güncelleme : 31-05-2020 14:43

Samsunlu Polis Atakan Arslan'ı şehit eden saldırgan teslim oldu

Diyarbakır'da Samsunlu polis memuru Atakan Arslan'ı şehit eden M.E.C, Bağlar Polis Merkezi Amirliği'ne giderek teslim oldu. Diyarbakır Valiliği olayla ilgili 2 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu.

 Samsunlu Polis Atakan Arslan'ı şehit eden saldırgan teslim oldu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 718. Sokak'ta  dün meydana gelen hain saldırıda, M.E.C, M.A ve F.A adlı 3 kişi  polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Bu sırada  M.E.C tabancayla  ateş etmesi sonucu Samsunlu polis memuru Atakan Arslan ağır yaralandı ve kaldırıldığı özel hastanede şehit oldu.

Hain saldırı sonrasında bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri gönderildi. Bölgedeki hava destekli operasyonda dün gece  M.A ve F.A Şilbe Mahallesi'nde ele geçirildi. Tetiği çeken diğer zanlı M.E.C ise bugün Bağlar Polis Merkezi Amirliği'ne giderek teslim oldu.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Diyarbakır Valiliği ise hain saldırının failleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "İlimiz Bağlar İlçesi 5 Nisan Mahallesinde 30 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00 sıralarında, Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru meslektaşımız Atakan Arslan'ın şehit olduğu hain silahlı saldırı olayını gerçekleştiren şahıslarından M.A. ve F.A. isimli şahıslar 30 Mayıs Cumartesi günü saat 23.45 sıralarında gözaltına alınmışlardır. Devam eden kapsamlı çalışmalar neticesinde hain silahlı saldırı olayında tetiği çektiği ve Polis Memuru meslektaşımız Atakan Arslan'ı şehit ettiği değerlendirilen M.E.C. isimli şahıs ise 31.05.2020 Pazar günü Bağlar Polis Merkezi Amirliğimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikata başlanmıştır" denildi.