GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-05-2020 17:33   Güncelleme : 30-05-2020 19:08

Samsunlu polis memuru Atakan Arslan Diyarbakır'da şehit oldu

Diyarbakır'da polisin 'dur' ihtarına uymayan bir kişinin silahla ateş etmesi sonucu Samsunlu polis memuru Atakan Arslan şehit oldu.

Samsunlu polis memuru Atakan Arslan Diyarbakır'da şehit oldu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 718. Sokak'ta  polisi 'dur' ihtarına uymayan bir kişi ateş açtı. Saldırıda Samsun'un Çarşamba İlçesi nüfusuna kayıtlı 31 yaşındaki  polis memuru Atakan Arslan ağır yaralandı ve kaldırıldığı özel hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
Saldırı sonrasında olay yerine çok sayıda takviye polis ekipleri gönderildi. Mobese kayıtlarından görüntülenen saldırganın kimliği ise belirlendi. A.P adlı kişinin yakalanması için bölgede geniş çaplı araştrrma başlatıldı. 

EVLİ VE BİR ÇOCU BABASIYDI
Bu arada evli ve bir çocuk babası şehit polis memuru Atakan Arslan'ın Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde 2 yıldır görev yaptığı belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Diyarbakır Valiliği tarafından polis memuru Atakan Arslan'ın şehit olduğu saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, "İlimiz Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'nde 30 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00 sıralarında, polis ekibimizin durumundan şüphelenilen 3 şahsa kimlik kontrolü yapmak amacıyla yaklaşması esnasında, şahıslardan birinin tabancayla ateş etmesi sonucu polis memuru meslektaşımız Atakan Arslan yaralanmış ve sevk edildiği hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak, şehit olmuştur. Saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından operasyonlara başlanılmıştır. Menfur saldırı olayında şehit olan meslektaşımıza yüce Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

ANNE VE BABASINA ACI HABER VERİLDİ
Şehit Polis Memuru Atakan Arslan'ın şehadet haberi, Samsun'un İlkadım İlçesi Baruthane Mahallesi'nde oturan annes Şükran Arslan ile babası Ali Arslan'a verildi. 

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Bu arada Samsun Valiliği'nden şehit polis memuru Atakan Arslan için başsağlıpı mesajı yayınlandı. Mesajda, "İlimiz nüfusuna kayıtlı, Ali-Şükran oğlu Polis Memuru Atakan Arslan, 30 Mayıs 2020 tarihinde Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde kimlik kontrolü yapmak üzere yaklaştığı şahıslardan birisinin silahla ateş etmesi sonucu yaralanmış ve sevk edildiği hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Kahraman Samsunlu Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI