GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-03-2020 17:46   Güncelleme : 29-03-2020 17:54

Samsunlular 'evde kaldı'

Koronavirüsün yayılmasını kontrol altına almak için yapılan 'evde kal' çağrıları sonrasında bugün Samsunlular dışarı çıkmadı. Bu nedenle Samsun'un caddeleri ve sokakları boş kaldı. Samsun Valisi, duyarlılıklarından dolayı Samsunlulara teşekkür etti.

Samsunlular 'evde kaldı'

Koronavirüs salgınına karşı günlerdir yapılan 'evde kal' çağrısı sonrası alınan tedbirlerin de arttırılmasıyla birlikte Samsunlular evlerinde kaldı. Bu nedenle, sahiller, caddeler, sokaklar, meydanlar, parklar boş kaldı.

Samsun genelinde bazı noktalarda maskeli ve eldivenli polisler görev alırken, özellikle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar görüldükleri yerlerde ikaz edilerek evlerine gönderildi. Ayrıca polis araçlarından ve cami hoparlörlerinden vatandaşlara uyarı anonsları yapıldı. 

VALİDEN TEŞEKKÜR

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'evde kal' çağrılarına uyarak sokağa çıkmayan Samsunlulara teşekkür mesajı yayınladı. Vali Kaymak mesajında, "#Evdekal çağrılarımıza karşılık veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

20 BİN ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİYLE TELEFONDA KONUŞACAK

Bu arada Samsun Valisi Osman Kaymak yarından (Pazartesi) itibaren öğretmenlerin, öğrencilerini yalnız bırakmamak adına telefonla arayacağını da paylaştı. Vali Kaymak, "İlimizdeki 20 bin öğretmenimiz, bir öğrencinin sadece sınıfta değil, hayatın her anında öğretmenine ihtiyaç duyduğu gerçeğinden hareketle; bu zor günlerde onları yalnız bırakmayacak ve yarından itibaren öğrencileriyle telefonda görüşerek, destek verecek" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI