01 NİSAN 2020 Çarşamba 07:27
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-03-2020 18:06

Samsunlular zorunlu olmadıkça evden çıkmadı

Samsunlular Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzmanların yaptığı 'Evde kal' çağrılarına uyarak zorunlu olmadıkça sokağa çıkmadı. Bu nedenle Samsun sokakları ve parkları sessizliğe büründü. Samsun Valisi Osman Kaymak, 'toplumsal izolasyona' katkı sağlayan vatandaşlara teşekkür mesajı yayınladı.

Samsunlular zorunlu olmadıkça evden çıkmadı

Koronavirüs salgınının yayılmasını önleme kapsamında uzmanların sık sık 'Evde kal' çağrısı yapması üzerine Samsun sokakları bugün ilk kez sessizliğe büründü. Vatandaşların zaruri ihtiyaçlar dışında evde kalmayı tercih etmesi üzerine kentin en işlek caddeleri, sokakları ve parkları boş kaldı.

Sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları ise il genelinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" ekipleri tarafından karşılanıyor.

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Evde kal' çağrılarına uyan Samsunlulara sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayınlayarak, "Koronavirüsün yayılmasının önlenmesi için alınan tedbirler kapsamında yapılan uyarıları dikkate alarak zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayan ve toplumsal izolasyona katkı sağlayan Samsunlu hemşehrilerimize teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Bu arada Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, bugünden itibaren koronavirüsü salgını tedbirleri kapsamında  'evde kal' çağrılarına destek verilmesi için bir hafta boyunca kuyumcu dükkanlarını açmama kararı alındığını açıkladı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA