SPOR
Giriş Tarihi : 30-06-2020 22:54   Güncelleme : 30-06-2020 22:54

Samsunspor 55. kuruluş yıl dönümünde şampiyon oldu

TFF'nin 2. ve 3. Lig maçlarını koronavirüs salgını nedeniyle oynatmama kararı vermesi ve liglerin tescil formatı ile karara bağlayacağını açıklaNması, 55. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Samsunspor taraftarına çifte mutluluk yaşattı. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, twitter'dan "Teşekkürler TFF! 55. Yıl dönümümüzün kuruluş günü olan bugün bizi Şampiyon yaptığın için milyonlarca teşekkürler. Şampiyon Yilport Samsunspor" açıklamasında bulundu. Taraftarlar ise çfte mutluluğu şehirde araç konvoyu yaparak ve meşaleler yakarak kutladı.

Samsunspor 55. kuruluş yıl dönümünde şampiyon oldu

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, TFF Başkanı Nihat Özdemir, başkan vekilleri Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımıyla Riva'da bir toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.

Kulüplerin toplantıda, liglerin oynanmamasını talep edip, tescil konusunu TFF Yönetim Kurulu'na bıraktığı belirtilerek, "Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz." ifadeleri kullanıldı.

BAŞKAN YILDIRIM AÇIKLADI: ŞAMPİYON SAMSUNSPOR 

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, TFF'nin bu açıklamasından sonra Samsunspor'un şmpiyonluğunu twitter'dan "Teşekkürler TFF" sözleriyle duyurdu. Başkan Yıldırım, "55. Yıldönümümüzün kuruluş günü olan bugün bizi Şampiyon yaptığın için milyonlarca teşekkürler. Şampiyon Yilport Samsunspor" ifadelerini kullandı.

SAMSUN'DA KUTLAMA

Bu arada TFF'nin ligleri oynatmama kararı vermesi ve liglerin tescil formatı ile karara bağlanacağını açıklaması Samsun'da coşkuyla karşılandı. Samsunspor Kulübü'nün 55 kuruluş yıl dönümüne denk gelen şampiyonluk nedeniyle çifte mutluluk yaşayan taraftarlar bu durumu şehirde araç konvoyu yaparak ve meşaleler yakarak kutladı.

İLK MEŞALE TESİSLERDE YAKILDI

Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın ilk meşaleyi yakmasının ardından taraftarlar da evlerindeki balkonlardan, sokaklardan ve sitelerden kırmızı meşaleler yakarak kutlamalara ortak oldu. 

ERTUĞRUL SAĞLAM: 55'İNCİ YILIMIZDA ŞAMPİYON OLDUK

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yaptığı açıklamada, “Bu kutlamalarla birlikte Süper Lige çıkışın ilk bölümünü tamamlamış olduk. Seneye de inşallah şampiyon olup, bu güzel şehre Süper Ligdeki geçmişte yaşadığı o güzel günleri tekrar yaşatmak istiyoruz. Bütün amacımız bu. Bu şehre, bu taraftara verilmiş sözlerimiz var. 55’inci yılımızda şampiyonluğun ilan edilmesi bizim için ayrı bir keyif oldu. Amacımız Süper Ligde ses getiren, Türk futboluna damga vuran Samsunspor’un bu yolculuğuna en hızlı şekilde devam ettirebilmek. O yüzden bundan sonra çok çalışacağız” dedi.

SAMSUN HABER HATTI