SPOR
Giriş Tarihi : 05-02-2021 23:15   Güncelleme : 05-02-2021 23:15

Samsunspor Antrenörü Geylani: Aynı oyun karakterini deplasmanlara taşıyacağız

Samsunspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Geylani, 3-1'lik Bandırmaspor galibiyeti sonrasında yaptığı açıklamada aynı oyun karakterini deplasmanlara da taşımak istediklerini belirterek, "Bundan sonra yapacağımız iş çıkacağımız 2 deplasman karşılaşmasında da aynı oyun stratejisi ile oynamak ve toplayabildiğimiz puanları toplayarak tekrar iç saha maçına dönmek olacaktır” dedi.

 Samsunspor Antrenörü Geylani: Aynı oyun karakterini deplasmanlara taşıyacağız

Samsunspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Geylani, Bandırmaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamasında, rakiplerini 3-1 yendikleri için mutlu olduklarını söyledi. Maç öncesi tesislere gelerek takıma moral veren taraftara teşekkür eden  Geylani, “Bugün tesisten ayrılırken taraftarımızın yapmış olduğu ciddi bir hazırlık vardı. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Bu maçın kazanılmasında da bizde ve oyuncuların üzerinde ciddi bir motivasyon olduğunu düşünüyorum” dedi.

Maçtan galip geldikleri için mutlu olduklarını ifade eden Gökhan Geylani, “Royal Hastanesi Bandırmaspor takımı topladığı 27 puanın son 15’ini son 6 haftada toplamıştı ve ligin en fazla ikili mücadele kazanan takımıydı. Önde baskıyla başlayalım, savunma ve orta saha bloğu arasında fazla sayıda buluşma gerçekleştirelim ve bunun devamında da yapacağımız merkez ve kenar ataklarında sonuca gitmeyi düşünmüştük. Maça iyi başladık ve akabinde golü de bulduk. Fakat yine önde oynamaya devam ederken, uzun öne atılan ve korner olan top neticesinde farklı eşleşmede zamanlama hatasından dolayı oyun 1-1’e geldi. İlk yarı 2 pozisyon verdik. Fakat bizim de yakaladığımız 2-3 tane pozisyon var. Asıl işi nerde gördük derseniz, maçın ikinci yarısında gayet iyi oynadık. Yakaladığımız 5-6 tane pozisyon var. 2 tane direkten dönen topumuz var. Yapmak istediklerimizi sahaya daha iyi yansıttığımızı düşünüyorum. Bunda da en önemli etkenin topu geri kazanma süremizi kısa tutup, topu kaybettiğimiz andan itibaren yaptığımız baskı ile birlikte rakibi kendi yarı sahasından çıkartmadan orada oynadığımız oyun olarak görüyorum” diye konuştu.

Aynı oyunu karakterini deplasmanlara da taşımak istediklerini belirten Gökhan Geylani, “Şimdi bu maçtan 3 puanla ayrıldık. İç saha, favori oyun, iyi fakat biz bunu deplasman maçlarına taşımak zorundayız. Aynı oyunu, aynı karakteri deplasman maçlarında da göstermeliyiz. Bundan sonra yapacağımız iş çıkacağımız 2 deplasman karşılaşmasında da aynı oyun stratejisi ile oynamak ve toplayabildiğimiz puanları toplayarak tekrar iç saha maçına dönmek olacaktır” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI