SPOR
Giriş Tarihi : 31-01-2021 17:36   Güncelleme : 31-01-2021 17:36

Samsunspor Antrenörü Geylani: Kural hatası var, maç yeniden oynanmalı

Samsunspor'un Yardımcı Antrenörü Aziz Gökhan Geylani, 2-2 sona eren Ümraniyespor maçında yedikleri golde kural hatası olduğunu ve karşılaşmanın yeniden oynanması gerektiğini söyledi.

Samsunspor Antrenörü Geylani: Kural hatası var, maç yeniden oynanmalı

Samsunspor'un Yardımcı Antrenörü Aziz Gökhan Geylani, Ümraniyespor maşı sonrasında yaptığı açıklamada, “Aslında maçla ilgili konuşmak isterdim ama bu maçın tekrar oynanması gerekiyor. Çünkü bize göre kural hatası var. Eğer top hakem atışından sonra 2 oyuncuya dokunmadan rakip kaleye gol olursa kale vuruşu ile, diğer kaleye gol oluyorsa köşe vuruşu ile başlıyor. Bizim bildiğimiz bu. Bu yüzden müsabaka ile alakalı çok şey söylemeye gerek yok” dedi.

Maçın hakemine değinen Gökhan Geylani, “Şunu söylemek istiyorum. Çok yanlış anlaşılmayacağını düşünerek, tiyatro ve sinemada hep bir başrol oyuncuları vardır. Diğer oyuncular bu başrol oyuncusunun işini yapmaya çalışmazlar. Yani rol çalmazlar. Ama bu müsabakanın başlangıcından itibaren hakem arkadaşımızın maalesef yaptığı hatalar, hakem hataları ve en sonunda yaptığı kural hatasıyla beraber bugünkü sahnede sergilenen ve başrol oyuncularının futbolcular olan bir rolü kendi üstlenmeye çalıştı. Böyle olunca da çok hoş bir tablo ortaya çıkmadı. Az önce rakibin hocasıyla da konuştum. Sadece benim değil, takımında vicdanı böyle gerektirdiği için golden sonra kendi kalelerini açarak bize ikinci golü yapmamızı sağladılar. Doğru ve yapılması gereken hareketti. Başında da söylediğim gibi bu müsabakanın tekrar oynanacağını düşündüğümüz için müsabaka ile ilgili yorum yapmak istemiyorum” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI