SPOR
Giriş Tarihi : 03-04-2021 17:34   Güncelleme : 03-04-2021 17:34

Samsunspor Antrenörü Gökhan Geylani: Sezonun en kritik galibiyetini aldık

Samsunspor Antrenörü Gökhan Geylani, 2-0 yendikleri Tuzlaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Sezonun en kritik galibiuyetini aldık" dedi. Bu arada Samsunspor Kulübü tarafından maç sonu çekilen futbolcuların sevincini gösteren fotoğrafı sosyal medya hesapları üzerinden "Bu hikayenin sonu mutlu bitecek!" sözleriyle paylaşıldı.

Samsunspor Antrenörü Gökhan Geylani: Sezonun en kritik galibiyetini aldık

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın Giresunspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle tribünden izlediği 2-0'lık Tuzlaspor galibiyeti sonrasında açıklamada bulunan Antrenör Aziz Gökhan Geylani, zorlu bir karşılaşmayı geride bıraktıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Antrenör Geylani, “Biz burada bu sezonun en kritik galibiyetini aldık. Şöyle bir hava oluşmuştu üzerimizde; biz çok hissettirmemeye çalıştık ama ligde 23 maçlık seride 2 mağlubiyet vardı ardından da son 4 maçta 2 mağlubiyet. Bunlar olunca işler biraz farklı noktaya gitti. Biz buna inanıyorduk ve işe hakimdik. Bu oyuncu grubuyla bu işin içinden çıkacağımıza inanıyorduk. Maç çok öngördüğümüz gibi gitmedi. Oyun gücünün çok fazla bir tarafa pozitif yansıyacağını beklemiyorduk. Maçın başlamasından 10 dakika sonra hissettirdik bunu rakibe. İlk yarı çok pozisyonumuz var. Direkten dönen toplarımız var. Oyun gücünü rakibe fazlasıyla hissettirdik ilk yarı. İkinci yarı da hakim olan taraf bizdik. 1-0’a getirdik oyunu. Sonra 10 kişi kaldık. Son zamanlarda bu 10 kişi kalmamız olayını değiştirmemiz lazım. 10 kişi kaldıktan sonra rakibe pozisyon verdik. Onların da direkten dönen topları var. Bu gibi oyunlarda, bu tip zeminlerde rakibe oyunu hissettiriyorsan, 2-0’ı daha önce bulacaksın. Hücum savunma prensiplerini doğru kurarak kazanmayı bildik. Sakin kalmak, sakin olalım demekle olmaz. Bu iş söylemlerle olmaz. Bu işte durum ve tutumlarımızla yansıtmak zorundayız. Buraya kadar getirdi bu oyuncular, inşallah bu işin sonunu da görürüz. Bu galibiyeti burada bıraktık” dedi.

Takımın son 3 maçta 5 kırmızı kart görmesi hakkında konuşan  Geylani, “İçerimizdeki oyuncular çok şampiyonluklar yaşamış, özgüvenli oyuncular. Evet, gördüğümüz 1-2 kartta bizim hatalarımız oldu. Ama olmayanlar da oldu. Biz bunun böyle olmaması, 11 kişi ile mücadeleyi tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Oyuncu grubu daha çok dikkat edecek” ifadelerini kullandı.

GALİBİYET SEVİNCİ
Bu arada Samsunspor Kulübü tarafından karşılaşma bitiminde soyunma odasında çekilen futbolcuların sevincini gösteren fotoğrafı sosyal medya hesapları üzerinden  "Bu hikayenin sonu mutlu bitecek!" sözleriyle paylaşıldı.

SAMSUN HABER HATTI