SPOR
Giriş Tarihi : 10-07-2021 19:31   Güncelleme : 10-07-2021 19:31

Samsunspor, Başkan Demir'e o sözünü hatırlattı

Samsunspor Kulübü, Batıpark'taki Akademi tesisleri alanının uzun süreli tahsis edilmesine yönelik sürecin devam ettiği günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in konunun meclise getirilmeyeceğini ve sahildeki tüm spor tesislerinin de kaldırılacağını açıklamasına cevap verdi. Kulüpten yapılan açıklamada, Başkan Demir'in seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Samsunspor Futbol Akademisi’ni biz yapacağız, bir kuruş para harcatmayacağız” sözleri hatırlatılırken, "Sayın Başkanın sahillerdeki tüm spor tesislerinin kaldırılacağına yönelik sözleriyle Nuri Asan Tesislerimizi kastettiğine ihtimal dahi vermek istemiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Samsunspor, Başkan Demir'e o sözünü hatırlattı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, cuma günü  Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda yapılan  Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı'nda CHP Meclis Üyesi Hasan İpek'in, "Samsunspor'a Batı Park'taki altyapı tesisi için 10 yıllık kiralama teklifini meclise getirecek misiniz?" sorusuna verdiği cevap yankı buldu. 

Başkan Demir'in bu soru üzerine daha uzun süreli bir kullanım hakkı istenmesi nedeniyle  konunun meclise getirilmeyeceğini vurgulayarak, "Neden? Batı Park tüm 1 milyon 350 bin kişinin kullanım alanı. Bir tek bir spor alanına orayı bağlayamazsınız. Samsunspor'a bizden önceki dönemde Zihni Şahin zamanında Petrol Ofisi'nin orada bir dolgu alanı protokol ile tesis yapılmak üzere tahsis edilmiş. Buyursunlar yapsınlar. Yapmıyorlar. Ama merak etmeyin. Biz uygun yer bulmaya çalışıyoruz. Bir profesyonel futbol kulübünün her alanda ihtiyacını karşılayacak, antrenman sahalarıyla, konaklama tesisleriyle, restoranıyla, dinlenme tesisleriyle, fitness alanları ile Türkiye'nin en güzel mükemmel tesisini yapacağız. Sahillerdeki tüm spor tesislerini kaldıracağız. Bu bizim projemizde var" ifadelerini kullanması nedeniyle 'Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu' adıyla kamuoyuna yazılı açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

"Sayın Başkanın da konuşmasında ifade ettiği gibi Batıparktaki akademi tesislerinin yapıldığı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na aittir. Bu alanın kulübümüze uzun süreli tahsis edilmesine ilişkin süreç devam etmektedir. Bu durum milletvekilimiz sayın Fuat KÖKTAŞ’ın genel kurulda yaptığı açıklamalar çerçevesinde kamuoyunun bilgisindedir. Sayın milletvekillerimizin ve sayın Gençlik Spor Bakanımızın destekleriyle istenilen sonuca varılacağına olan inancımızı yinelemek isteriz. Bu noktada sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Samsunspor Futbol Akademisi’ni biz yapacağız, bir kuruş para harcatmayacağız.” sözlerini kamuoyuna hatırlatmak isteriz. Sayın Başkanın sahillerdeki tüm spor tesislerinin kaldırılacağına yönelik sözleriyle Nuri ASAN Tesislerimizi kastettiğine ihtimal dahi vermek istemiyoruz. Eğer böyle bir durum söz konusu olacaksa bu durumun yeni tesislerin en modern şekilde, Samsun’a yakışır bir kompleks halinde, herkes tarafından kabul gören bir lokasyonda inşa edildikten sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurgulamak isteriz. Yapılacak olan yeni tesisin dünyadaki en güzel projeler örnek alınarak inşa edilmesi, süreçte kulübümüzle istişare edilerek projenin oluşturulması ve bir konsensüs sağlanarak ortaya konulması hususunun önem arz ettiğini de tüm kamuoyu takdir edecektir. Bu konuda sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da benzer bir yaklaşım içinde olacağını düşünmekteyiz.

Sayın Başkanın “Dernek yöneticilerinin Samsunspor’a ne verdiklerini sorgulamak lazım.” sözlerini ise tam bir talihsizlik olarak nitelendiriyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır.“ sözü artık bu şehirdeki herkeste vücut bulmalı, söylemden ziyade eyleme dönüşen bir hal almalıdır. Samsunspor camiası ve taraftarı somut olarak bunu beklemektedir."

SAMSUN HABER HATTI
 

AdminAdmin