SPOR
Giriş Tarihi : 03-12-2019 08:36   Güncelleme : 03-12-2019 14:46

Samsunspor Başkanı Yıldırım, Manisa FK Başkanına yanıt verdi

Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım, Kırklarelispor beraberliği sonrasında Samsunspor'u hedef alan Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan'a yanıt verdi. Başkan Yıldırım, "Panikleyenler için korkunun ecele faydası yok" açıklamasında bulundu.

Samsunspor Başkanı Yıldırım, Manisa FK Başkanına yanıt verdi

Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım, Kırıklarelispor ile golsüz berabere kalan Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan'ın kulübünün resmi internet sitesinden yaptığı, "En yakın rakibimizin ofsayt olmasına rağmen verilen golleri, devam ettirilen atakları, görmezden gelinen faulleri göz önüne alındığında, oynanan oyunun saha dışında da devam ettiği düşüncesini akıllara getirmiştir. Biz Manisa Futbol Kulübü olarak böyle bir olasılığı aklımıza bile getirmek istemiyoruz.  Saha dışında, masa başında oyunlara karşı gözümüzün açık olduğunu, herkesi ve her şeyi takip ettiğimizin bilinmesini isteriz. Biz saha içindeki futbolumuz ile konuşulmak istiyoruz. Ancak şunun da bilinmesini isteriz ki geçen yıl olduğu gibi bu yıl emeğimizle oynatmayız. Bu vesile ile Merkez Hakem Kurulu Yönetimini daha duyarlı olmaya ve futbolcuların sahadaki alın terine saygı göstermeye davet ediyoruz" açıklamalarına cevap verdi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Başkan Yüksel Yıldırım twitter hesabından verdiği yanıtta, "Malesef Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan Kırklarelispor karşısında aldıkları beraberlik sonrası yaşadıkları puan kaybının ardından Samsunspor maçlarındaki hakem kararları ile ilgili açıklamalarda bulunmuş. Samsunspor bileğinin hakkıyla şampiyon olacak güçtedir. Kötü düşünce sahibine aittir. Biz artık Sağlam adımlarla ilerliyoruz. Panikleyenler için korkunun ecele faydası yok" dedi.

ABD'YE GİTTİ
Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'a iş seyahati için yola çıktığını bu nedenle Rize'de oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçına gidemeyeceğini belirterek, "Fakat gönlüm sizlerle ve takımla olacak. Şimdiden bol şanslar diliyorum. Belki Yeni Çorumspor maçına yetişebilirim. Bol Şanslar!" ifadelerine de yer verdi.

SAMSUNSPOR'DAN AÇIKLAMA

Bu arada Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.'nin resmi internet sitesinden yönetim kurulu adına yapılan açıklamada ise Manisa FK Başkanı Sayın Mevlüt Aktan'ın söylemlerin "iftira" olarak esefle karşılandığı belirtildi.

İşte o açıklama:

"Manisa Futbol Kulübü’nün puan kaybettiği maçın hemen arkasından, Manisa FK Başkanı Sayın Mevlüt Aktan’ın, kulübümüzü ve hakem camiasını hedef gösteren açıklamalar yapmasını manidar ve talihsiz buluyoruz. Bu vesileyle, 55 yıllık şanlı tarihimize atılan ve atılacak her türlü iftira, yakıştırma ve tehdidi esefle karşılıyoruz. Saygıdeğer rakibimize itidal tavsiye ediyoruz.

Samsunsporumuzun, bugüne dek saha dışı ve masa başı oyunların içinde yer almadığını tüm futbol kamuoyu çok iyi bilmektedir. Tüm rakiplerimizin belli hedefleri doğrultusunda sahaya çıkıp mücadele edecekleri ortamda, daha oynanmamış 19 maç varken kendilerini puan kayıpsız şampiyon ilan etmek gibi bir hayal içerisinde olmalarını da diğer lig takımlarına karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görmekteyiz.

Hakemlere saygı, rakibe saygı ve centilmence mücadele sonunda hak edenlerin, hak ettikleri yerde ligi bitirmeleri Samsunspor olarak en büyük dileğimizdir. Bu konuda Fair Play kurallarına uyulması için kulüp ve camia olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Daha şimdiden başarılarının engellendiği varsayımıyla camiamızı hedef alan bu açıklamalar için Manisa Futbol Kulübü’nden özür beklemekteyiz. Tüm spor kamuoyunun gözleri önünde 2018-19 sezonunda kaybettiğimiz en az 10-12 puan için dahi hiçbir rakip takımı hedef almadığımız unutulmamalıdır. Kısır çekişmelerle spor kamuoyunun meşgul etmek yerine; yönetimimizin, taraftarımızın, teknik ekibimizin ve futbolcularımızın emeklerine saygı gösterilmesini önemle rica ederiz."
 

SAMSUN HABER HATTI