SPOR
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:12   Güncelleme : 17-03-2021 11:14

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Kırmızı kart gören oyunculara ceza verilecek

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, golsüz berabere kalan Altınordu karşılaşmasında kırmızı kart görerek takımı 9 kişi bırakan oyunculara duyarsızlıklarından dolayı ceza verileceğini açıkladı.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Kırmızı kart gören oyunculara ceza verilecek

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, zorlu İzmir deplasmanında 0-0 berabere kaldıkları Altınordu maçında kırmızı kart görerek takımı 9 kişi bırakan Gökhan Alsan ve Nadir Çiftçi'ye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kırmızı kart gören 2 oyuncuya  takımı zora sokarak arkadaşlarına fazla yük yükledikleri, bir sonraki maçta görev almama durumuna düşmelerinden dolayı  disiplin tüzüğüne uygun şekilde  ceza verileceğini açıklayan Başkan Yüksel Yıldırım, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

2 KIRMIZI KART BİZİ ÇOK ÜZDÜ
"TFF 1. Ligi'nde şampiyonluğu ilan etmek üzere sıkı bir şekilde hazırlandığımız Altınorduspor maçında, takımımız maça çok iyi başlamıştı. Ne yazık ki sahada yönetimi ve taraftarı oldukça üzen iki kırmızı kart ile takımımız 9 kişi kalmasına rağmen başarılı bir mücadele çıkarttı.

DUYARSIZLIKLARI KABUL EDİLEMEZ
Bu kadar yüksek hassasiyet gerektiren maçta, kırmızı kart gören oyuncularımızın duyarsız olmaları kabul edilir bir durum değildir. Bu oyuncularımız, gerek takımı zora sokarak arkadaşlarına fazla yük yükledikleri, gerekse bir sonraki maçta görev almama durumuna düştüler.

CEZAİ  İŞLEM UYGULANACAK
Bunun sonucunda Yönetim Kurulu, Kulübümüzün disiplin tüzüğüne uygun şekilde gerekli cezai işlemlerin uygulanması hususunu hemen değerlendirmeye almıştır. Verilecek cezai kararlar Giresunspor maçı sonrasında uygun bir zamanda kamuoyuna ve taraftarımıza duyurulacaktır.

ALTINORDU MAÇINDAKİ MÜCADELE RUHLARINI ANLIYORUZ
Oyuncularımızın bizlerin bu hassasiyetinin farkında olduklarını, ellerinden gelen her türlü fedakarlığı saha da göstereceklerini, 9 kişi kaldıkları Altınorduspor maçındaki mücadele ruhlarından anlıyoruz. Önümüzdeki maçlarda bu gayretin gittikçe artarak çoğalmasını bekliyoruz.

HATALARDAN DERS ALSINLAR
Ayrıca, Futbolcularımızdan hatalarından ders alıp, tekrarından kaçınarak, önümüzdeki zorlu mücadeleleri kazanmaya odaklanmalarını, Hocamızdan ve takımımızdan Giresunspor maçında bizi lider yapacak, bütün gerginlikleri unutturacak güzel bir oyun, galibiyet ve başarı bekliyoruz.

HEDEFİ GÖĞÜSLEMELERİNİ BEKLİYORUZ
Biz Samsunspor olarak şampiyon olmaya inandik ve bu yolda gereken her türlü maddi manevi destek ile yolumuza devam ediyoruz.  İnancımız son maça kadar  yükselerek devam edecektir. Tüm takımın daha duyarlı ve hedefe kenetlenmiş biçimde  hedefi göğüslemesini istiyoruz."

SAMSUN HABER HATTI