SPOR
Giriş Tarihi : 13-05-2021 20:40   Güncelleme : 13-05-2021 20:40

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Play-Off finali seyircili oynansın

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, düzenlediği toplantıda, TFF 1. Lig'den Süper Lig'e çıkacak 3. takımı belirleyecek Play-Off finalinin seyircili oynanmasını istedi. Yıldırım, Samsunspor'un Süper Lig'e çıkacağına olan inancının tam olduğunu da söyledi ve çıkamadıkları takdirde gelecek sezon daha genç ve dinamik bir kadronun kurulacağını belirtti. Süper Lig'e çıkmaları halinde önceden prensipte anlaştıkları oyuncuların transfer edileceğini de ifade eden Başkan Yıldırım, Samsunspor Basketbol takımına destek olıunması çağrısında da bulundu.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Play-Off finali seyircili oynansın

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bilen, Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Boyar, Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile birliklte Nuri Asan Tesisleri'nde kameraların karşısına geçti.

Toplantıda TFF 1.Lig'in normal sezonunda direkt olarak Süper Lig'e çıkamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ama Play-Off karşılaşması sonunda bu arzularına kavuşacaklarını söyleyen Başkan Yıldırım, "Çıkamazsak da bu dünyanın sonu değil" dedi. Ancak Samsunspor'un mutlaka Süper Lig hayalini gerçekleştireceğine olan inancının tam olduğunu belirten Başkan Yıldırım, çıkamadıkları takdirde daha genç ve dinamik birtakım oluşturacaklarını söyledi. Süper Lig'e çıkmaları halinde ise önceden planladıkları gibi prensipte anlaştıkları oyuncuların transfer edileceğini de dile getiren Başkan  Yıldırım, TFF'ye de seslendi ve Play-Off final maçının seyircili olması talebinde bulundu.

Samsunspor'un  TFF 1. Lig'de oynadığı maçlara bakıldığında çok büyük haksızlıklara uğradığına dikkat çeken ve Türkiye'de temiz futbolun olması için bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyleyen, bu konuda doğruları söylemeye devam edeceğini de  dile getiren Başkan Yıldırım, "Herkes korkudan konuşamaz olmuş. Ben de donkişot gibi olmuşum. Ben bir kaç söylemimden dolayı üzerimde inanılmaz oyunlar oynanmaya başlandı. Hayatımda görmediği iftiralar, Samsunspor'un da bunun içerisine çekiliyor, çok üzülüyorum. Ben yılmayacağım. Ben temiz insanım. Kirli olsaydım bugüne kadar  ben böyle rahat dolaşamazdım" dedi.

Konuşmasında Samsunspor Basketbol takımına sahip çıkılmasını da isteyen Başkan Yıldırım, takımın küçük bütçeyle büyük işler yaptığını da vurguladı.

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da takımın Play-Off'tan çıkaran arzuladığı Süper Lig'e ulaşacağını belirttti.

SAMSUN HABER HATTI