SPOR
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:04   Güncelleme : 17-12-2020 14:04

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Şampiyonluk için ant içtik

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, 2. Başkan Mustafa Erkanat'ın Koronavirüsten hayatını kaybetmesiyle bu sezon şampiyonluğun çok daha anlam kazandığını belirterek, "Takım olarak ant içtik. Bu sezon bu takım ile bu şekil Şampiyon olup Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Şampiyonluk için ant içtik

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, moral, motivasyon, sorumluluk aşılamak, takım içi uyum ve takım ruhu oluşturmak gibi işlerde tüm sorumluluğu teknik heyete ve genel menejere yüzde 100 yetki ile devrettiğini söyledi.  

Samsunspor'un futbol oyun sisteminde  değişiklik yapılacağı sinyali de veren Başkan Yıldırım, "Takımın en büyük sorunu olan gol atamamak, hızlı oynamamak, tepkisizlik, ve kendilerine azalan özgüven üzerine konsantre olacağız. Oyunculara tekrar özgüvenlerini kazandırmak bizim en önemli işimiz" diyerek takım olarak şampiyonluk  için ant içtiklerini belirtti.

Başkan Yüksel Yıldırım twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Ertuğrul Hocam ile yok olmuş olan Takım ruhunu yeniden inşa etmek için çalışmalarımıza başladık! Moral, motivasyon, sorumluluk aşılamak, takım içi uyum ve takım ruhu oluşturmak gibi işlerde tüm sorumluluğu teknik heyete ve Genel Menejere %100 yetki ile devrettim. Takımın en büyük sorunu olan gol atamamak, hızlı oynamamak, tepkisizlik, ve kendilerine azalan özgüven üzerine konsantre olacağız. Oyunculara tekrar özgüvenlerini kazandırmak bizim en önemli işimiz. Şampiyonluğa giden yol takım ruhu ile özgüvenden geçmektedir. Hal böyle olunca gereksiz puan kayıplarının artık bundan böyle son bulacağına inanıyoruz. Mustafa Erkanat'ın vefat ettiği dönemde bu sezon Şampiyonluk çok daha anlam kazandı. Şampiyonluk kupasını Mustafa Erkanat'ın kabrine götürmek boynumuzun namus borcu oldu. Takım olarak ant içtik. Bu sezon bu takım ile bu şekil Şampiyon olup Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI