SPOR
Giriş Tarihi : 14-12-2020 12:42   Güncelleme : 14-12-2020 12:42

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan futbolculara sert mesajlar: Samsun'u rezil ettiniz

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bursaspor'a 3-0 yenilen futbolculara büyük tepki göstererek, "Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynayarak tüm Samsun'u Türkiye'ye rezil ettiniz, beni kimsenin ağlatmaya hakkı yoktu o gece!" diyerek, "Mücadele etmeden, savaşmadan, ruh ve karakteri ortaya koymadan alınan mağlubiyetleri ne ben ne de camia kabul edilebilir...Zaferler savaşılmadan kazanılmaz ama hala Samsunsporlu oyuncuncular bunu bugüne kadar öğrenmemişler! Bu güne kadar iyi niyetimizi hiç esirgemedik ama artık gelinen noktada duruma daha farklı bir el koyma durumu hasıl olmuştur. Balıkesir maçının ardından hafta içi Yüksel Başkan olarak düğmeye basacağım. Günah benden gitti. Dinsizin hakkından imansız gelir diye bir söz var...Bu nedenle tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil tüm tedbirler masaya yatırılacak ve de Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa hepsi alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan futbolculara sert mesajlar: Samsun'u rezil ettiniz

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Süper Lige çıkma yolunda her türlü olanakları seferber ederek oluşturduğu kadronun  alt yapı futbolcularıyla ligde mücadele eden Bursaspor'a 3-0 yenilmesine büyük tepki gösterdi.

Başkan Yüksel Yıldırım, twitter hesabından yaptığı açıklamada düğmeye bastığını ve  tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil her türlü tedbirlerin masaya yatırılacağını ve  Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa alınacağını belirtti.

İşe o açıklamalar:

"Cumartesi akşamı İstanbul'da hastahanede hasta yatağında Bursaspor maçımızı seyrettim ve kahroldum!!! Oynanan maçta sergilenen futbolun ve alınan skorun hiçbir izahı olamaz.

Bu acılı günlerimizde yaralarımıza bir nebze merhem olacak diye beklerken maalesef ortaya bu çıkan ruhsuz ve saygısız tablo acılarımızı daha da arttırmıştır.

Bari sahaya Mustafa Erkanat tişörtleri ile çıkmasaydınız da yüreklerimizi sızlatmasaydınız. Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynayarak tüm Samsun'u Türkiye'ye rezil ettiniz. Maç sonrası sinirimden Mustafa için hüngür hüngür ağladım. Beni kimsenin ağlatmaya hakkı yoktu o gece!

Futbolda mağlubiyetler olur, bunlar doğaldır ve olacaktır. Ama mücadele etmeden, savaşmadan, ruh ve karakteri ortaya koymadan alınan mağlubiyetleri ne ben ne de camia kabul edilebilir.

Zaferler savaşılmadan kazanılmaz ama hala Samsunsporlu oyuncuncular bunu bugüne kadar öğrenmemişler! Bu güne kadar iyi niyetimizi hiç esirgemedik ama artık gelinen noktada duruma daha farklı bir el koyma durumu hasıl olmuştur.

Balıkesir maçının ardından haftaiçi Yüksel Başkan olarak düğmeye basacağım. Günah benden gitti. Dinsizin hakkından imansız gelir diye bir söz var.

Bu nedenle tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil tüm tedbirler masaya yatırılacak ve de Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa hepsi alınacaktır.

Bu takımı Süper lige çıkarmak ve Şampiyonluk kupasını rahmetli kardeşim Mustafa Kemal Erkanat'ın kabrine götürmek benim namus borcumdur. Duygusallık malesef öldürüldü.

Bu minvalde hocamızla ve genel menajerimizle gerekli istişareler  ve devre arası gerekli nokta takviyeler konusunda yeni kadrolaşma çalışmaları acilen başlayacaktır. Kimsenin göz yaşına bakılmayacak.

Yüksel Başkan hep verdiği sözleri sonuna kadar tutan bir iş insanı olarak bilinir. Burdan sıfır tolarens vereceğim. Büyük Samsunspor Camiasına verilmiş sözler asla unutulmaz! Bende laf ağızdan çıkar!!!

Bana ve Hocama güvenin ve gerekli desteği verin. Zaman birlikte tek vücut olmak ve kenetlenmek dönemidir. Bunun başka yolu yok! Başka Samsunspor ve Samsun yok! Güzel günler göreceğiz ve 25 Nisan'da Cumhuriyet Meydanı'nda Lig Şampiyonluğu için görüşmek dileğiyle."

SAMSUN HABER HATTI