SPOR
Giriş Tarihi : 20-01-2020 13:51

Samsunspor futbol şehitleri dualarla anıldı

20 Ocak 1989 yılında Havza ilçesinde yaşanan trafik kazasında futbol yolunda şehit olan Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan, kazanın yıl dönümümde dualarla anıldı.

Samsunspor futbol şehitleri dualarla anıldı

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan, kabirleri başında dualarla anıldı.

Türk futbol tarihinin en acılı günlerinden olan kazanın  31'inci yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü  Asım Özkan’ın Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki mezarı başına çelenk koyuldu ve dua edildi. Asri mezarlıkta bulunan ve kazada yaralanıp yıllar sonra vefat eden menajer Yüksel Özan’ın da kabri başında dua yapıldı.

Samsunspor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Haluk Tan yaptığı konuşmada, “Aynı acıyı 31 yıldır yaşıyoruz. 31 yıldır kazanın anıtının yapılmamasını eksiklik olarak görüyorum. İnşallah en kısa sürede anıtın yapımı tamamlanır. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı kurtulanlara da uzun ömürler diliyorum" dedi.

Aynı zamanda Mete Adanır için Kıbrıs’ta, Muzaffer Badalıoğlu için Zonguldak’ta ve Zoran Tomiç için de Sırbistan’da mezarları başında tören düzenlendiği belirtildi.

Törene Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Kulüp Müdürü Soner Soykan, Kulüp Müdür Yardımcısı Mehmet Altan, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı Suat Çakır, Başkanvekilleri Ali Kemal Gedikli ve Kadir Gürkan, Genel Sekreter Haluk Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Altyapı Gençlik Geliştirme Sorumlusu Ali Bilgici, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, altyapı futbolcularımız ve taraftarlar katıldı. 

SAMSUN HABER HATTI