SPOR
Giriş Tarihi : 22-05-2024 17:45   Güncelleme : 22-05-2024 17:51

Samsunspor ikna edemedi: Teknik Direktör Gisdol ayrılıyor

Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, kulüpten ayrılma kararı aldı. Samsunspor'dan yapılan açıklamada, tüm ikna çabalarına rağmen Gisdol'un ayrılma kararından vazgeçmediği belirtildi.

Samsunspor ikna edemedi: Teknik Direktör Gisdol ayrılıyor

Trendyol Süper Lig'de 1 puanla aldığı Samsunspor'u  ligde tutmayı başaran Teknik Direktör Markus Gisdol, kulüpten ayrılma kararı aldı.

Samsunspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, Gisdol ile yapılan son görüşme ve ikna çabalarının sonuçsuz kaldığı duyuruldu. Gisdol'un  kararından dönmediği belirtilen açıklamada, "Yapılan son görüşmede de kendisine kalması için son teklifimizi sunmuş olmamıza rağmen, Sayın Markus Gisdol kendi kararından dönmemiş, kısacası ikna yönündeki tüm çabalara rağmen yeni sezonda bizimle devam etmek istemediğini dile getirmiştir" denildi.

İşte Samsunspor Kulübü'nden konuyla ,ilgili yapılan açıklama şöyle:

"2023/24 Futbol Sezonunda birlikte yol yürüdüğümüz ve sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktörümüz Sayın Markus Gisdol ile Kulüp Yönetimimiz arasında görüşmeler bugüne kadar birkaç sefer yapılmış ve Kulübümüz, kendisiyle yeni sezonda da çalışmak istediğini her fırsatta iletmiştir.

Yapılan son görüşmede de kendisine kalması için son teklifimizi sunmuş olmamıza rağmen, Sayın Markus Gisdol kendi kararından dönmemiş, kısacası ikna yönündeki tüm çabalara rağmen yeni sezonda bizimle devam etmek istemediğini dile getirmiştir.

Sayın Gisdol, Kulübümüzden, Şehrimizden ve Taraftarımızın desteğinden çok mutlu olduğunu, burada hep başarıyla anılmak istediğini ve geçmişte yaşadığı kötü ve başarısız tecrübeleri tekrar Samsunspor'da yaşamak istemediğini ileterek ayrılma kararı aldığını ifade etmiştir. Eğer bir gün Türkiye'de çalışmayı düşünürse bu kulübün Samsunspor'dan başka bir kulüp olmayacağını defaatle ifade etmiştir.

Samsunspor'u uzun süre sonra yükselmiş olduğu Süper Lig'de tutma başarısı gösteren ve Kulübümüzün başarısına birçok katkı sunan Sayın Markus Gisdol ve Ekibine tüm Samsunspor Camiası, Taraftarları, Yönetimi ve Çalışanları adına çok teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

Bu konuda kendisi de gereken detaylı açıklamaları bugün veya yarın Kulübümüzün resmi kanalları aracılığıyla siz değerli kamuoyu ile paylaşacaktır."