16 AĞUSTOS 2018

Samsunspor Kulübü´ne mahkeme kayyum atadı

Kongrede başkan adayı çıkmayan Samsunspor Kulübü´ne mahkemece 7 kişiden oluşan kayyum ataması yapıldı. Kayyum başkanlığını Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz yapacak.

Samsunspor Kulübü´ne mahkeme kayyum atadı

TFF 1´inci Lig takımlarından Samsunspor Kulübü 26 Ocak tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul´da başkan adayı çıkmaması ve yönetim kurulu oluşturulamaması nedeniyle 43 yıllık tarihinde ilk kez kayyuma kalmıştı. Bu gelişmeler üzerine Samsun 3. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Samsunspor Kulübü'ne 7 kişiden oluşan kayyum ataması yapıldı.

Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Samsunspor Kulübü’ne, kulüp genel kurulu tarafından yönetim kurulu seçilip göreve başlayıncaya kadar, TMK 427/4 hükmü gereğince adı belirtilen Samsunspor Kulübü’nün işlerini yürütmek üzere; Samsun 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin Esas No:2018/177 ve Esas Karar No:2018/197 kararı ile Ahmet Güral Karayılmaz, Nihat Soğuk, Suat Çakır, Mesut Aydoğdu, Mehmet Hayri Şen, Osman Arslan ve Mehmet Cem Yazgan kayyım olarak atanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur' denildi.

Bu arada kayyum başkanı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ve beraberindeki Samsun Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Mesut Aydoğdu, İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Hayri Şen, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan V. Nihat Soğuk, eski yönetim kurulu üyelerinden Suat Çakır, Mali Müşavir Osman Arslan ve avukat Mehmet Cem Yazgan'ın yeni yönetim oluşturulmasıyla ilgili bazı isimlerle görüşeceği iddia edildi.

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI
Öte yandan 7 kişiden oluşan kayyum görev dağılımı yaptı. Konuyla ilgili Samsunpor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "

Kulübümüze, Kulüp Genel Kurulu tarafından yönetim kurulu seçilip göreve başlayıncaya kadar TMK 427/4 hükmü gereğince, kulübümüzün idari ve sportif faaliyetlerini yürütmek üzere, Samsun 3. Sulh Hukuk Mah-nin Esas No:2018/177 ve Esas Karar No : 2018/ 197 kararı ile Ahmet Güral Karayılmaz , Nihat Soğuk, Suat Çakır, M.Hayri Şen, Mesut Aydoğdu, Osman Arslan ve Mehmet Can Yazgan kayyum olarak atanmıştır. Kayyım Heyeti 09 Şubat 2018 Cuma günü saat 16.00’da kulüp tesisinde toplanarak aşağıdaki görev bölümünü yaparak göreve başlamıştır.

Ahmet Güral KARAYILMAZ (Kayyum Başkanı)

Nihat SOĞUK (Başkan Yardımcısı ve Alt Yapı Sorumlusu) S

Suat Çakır (Futbol Şube Sorumlusu)

M. Hayri Şen (Genel Sekreter ve Taraftar İrtibat Sorumlusu)

Mesut Aydoğdu (İdari İşler ve Basın Sözcüsü)

Osman Arslan (Mali İşler Sorumlusu)

M. Cem Yazgan (Hukuk İşleri Sorumlusu)

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu