SPOR
Giriş Tarihi : 18-09-2022 19:59   Güncelleme : 18-09-2022 20:00

Samsunspor şampiyonluk ateşini yeniden yaktı

Sahasında Sakaryaspor'u 3-0 mağlup etmenin sevincini yaşayan Samsunspor'da yüzler gülüyor. Samsunspor'un yardımcı antrenörü ve Analiz Departman Şefi Emre Bayraktar, "Alınan 3 puanla şampiyonluk ateşini tekrar yaktık" dedi.

Samsunspor şampiyonluk ateşini yeniden yaktı

Ligde puan kayıpları yaşadıktan sonra Teknik Direktör Bayram Bektaş'ın görevine son verilen Samsunspor'un sahasında Sakaryaspor'u 3-2 mağlup etmenin mutluluğu yaşanıyor. Karşılaşma sonrası soyunma odasında  galibiyetin getirdiği sevinçle objektiflere  poz veren Samsunsporlu futbolcularda yüzler yeniden gülmeye başladı.

Samsunspor'un yardımcı antrenörü ve  Analiz Departman Şefi Emre Bayraktar, karşılaima sopnu8nda yaptığı açıklamada,  “Bir planımız vardı. Hafta boyunca buna göre çalıştık. Rakibin ne yaptığını biliyorduk. Samsunspor’u kendi sahasında baskılı oynarlar diye düşünüyorlardı. Biz rakibin orta saha temposunu kırmayı hedefledik. Maça çift ön libero ile başladık. Rakip beklediğimiz gibi oynadı. İlk yarının dengeli geçmesinin lehimize olacağını biliyorduk. 2. yarı rahattık çünkü oyun, planımıza göre gidiyordu. Tanque’nin şu anda fiziksel açıdan direnci tam değil. Rakibin seviyesi düşünce daha faydalı olacağını biliyorduk. O da bize inandı ve sahaya çıkınca gereğini yaptı” dedi.

Alınan 3 puanla şampiyonluk ateşini tekrar yaktıklarını belirten Emre Bayraktar, “2-0’dan maçın berabere gelmesi bizim açımızdan kabul edilebilir değildi. Bu seviyelerde birbirinin kopyası 2 gol yemek kabul edilebilir değil. Maç 2-2 olduktan sonra bile takımın verdiği tepki taktire şayandı. Bu maçta ekstra mücadele ettik. Biz ne zaman 120 km koşarsak maç kaybetmeyiz. İnanılmaz mücadele ettik ve mükafatını son dakikada aldık. Bu galibiyetle bu kara bulutları dağıtmış olduk. Milli maç arası var, yeni hoca gelecek. Arayı çok iyi geçirip, bugün yanan şampiyonluk meşalesini sezon sonuna kadar taşıyarak şampiyon olmak istiyoruz. Bu ligde Samsunspor’un rakibi sadece Samsunspor’dur. Biz bütünleşirsek istediğimiz mutlu sona ulaşacağız” diye konuştu.