SPOR
Giriş Tarihi : 27-08-2023 23:03

Samsunspor Teknik Direktörü Eroğlu: Ben takımıma sonuna kadar güveniyorum

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Kayserispor'a 2-1 mağlup olmaktan son derece üzüntülü olduklarını söyledi ve "Ben takımıma sonuna kadar güveniyorum. Takımın belli bölgelerine yapılacak takviyelerle toparlanıp, hedefimiz olan ilk 10'u yakalayacağız" dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Eroğlu: Ben takımıma sonuna kadar güveniyorum

Trenyol Süper Lig'in 3. haftasında deplasmanda Kayserispor'a 2-1 mağlup olan Samsunspor'un Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, karşılaşma sonrasında değerlendirmede bulundu.

Kayserispor'a kaybetmekten son derece üzgün olduklarını belirten Eroğlu, "Özellikle 70 ile  90. dakikalar arasında net 2 pozisyonu değerlendirsek buradan üç puanla ayrılabilirdik. Kayserispor kadrosu uzun zamandır beraber oynuyor ve bir şablonları var. Biz ise yeni oluşan bir takımız ve iki oyuncumuz henüz ilk kez bu maçta yer aldı. Oyun felsefemizde bir sorun yok, sonuçlandırmada sıkıntı yaşadığımız bu maçta da açıkça görüldü. Maça 5-4-1 düzeninde başladık.  Kontrollü oyun, hızlı pasla hücum geçişlerini tamamlamak planındaydık. Defansımızdaki bir anlık tereddüt ve hata 16. dakikada geriye düşmemize neden oldu. Buna rağmen ön alan baskısıyla oyun planımızdan taviz vermedik ve bana göre çok güzel bir hücum geçişiyle golü bulduk beraberliği sağladık. 33. dakikada Taylan Antalyalı ile net pozisyonumuzda golü bulabilsek farklı bir hikaye yazabilirdik. Kontrollü hücum geçişleriyle gol ararken, yine bir zamanlama hatasıyla golü kalemizde gördük ve ilk yarıyı 2-1 yenik kapattık. İkinci yarıda 60 ve 70. dakikalar arası haricinde tüm oyun üstünlüğü bizden yanaydı ama golü başaramadık" dedi.

Transfer çalışmaların devam ettiğini de dile getiren Eroğlu, "Takımın belli bölgelerine yapılacak takviyelerle toparlanıp, hedefimiz olan ilk 10'u yakalayacağız. Ben takımıma sonuna kadar  güveniyorum" ifadelerini kullandı.