SPOR
Giriş Tarihi : 02-11-2020 10:53   Güncelleme : 02-11-2020 10:53

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Daha iyi olacağız

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1-1 berabere kaldıkları Adana Demirspor maçı sonrası yaptıpı açıklamada, şampiyonluk mücadelesi veren iki takımın puanları paylaştığını ifade ederek, Altınordu maçından sonraki milli arada tam kadro antrenman ve maç yapmak istediklerini söyledi ve "daha iyi olacağız" dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Daha iyi olacağız

Adana Demirspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ülke olarak sıkıntılı günler geçirdiklerini ve bu sıkıntılı günlerde futbol oynamaya çalıştıklarını ifade etti. Ertuğrul Sağlam, “Ülke olarak maalesef sıkıntılı ve acı dolu günler yaşıyoruz. Bir taraftan pandemi ile uğraşırken, vefat sayıları ve vaka sayıları artarken bir taraftan da İzmir depremi ile maalesef sarsıldık. Orada ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. Dileğim göçük altında halen hayata tutunan ve oradan kurtulmayı umut edip de direnen vatandaşlarımızın da biran evvel hayatlarına devam etmesi. Bir üzücü haber de Adana Demirspor altyapı antrenörü Songül Paksoy’un vefat haberiydi. Ona da Allah’tan rahmet diliyoruz. Bir taraftan bu kadar sıkıntı ve felaket varken bizde diğer taraftan futbol oynamaya çalışıyoruz. Bu çok kolay bir iş değil. Orada göçük altında hayata tutunmaya insanlar varken benim burada maçı değerlendirmem çok doğru olmaz diye düşünüyorum” dedi.

Şampiyonluk mücadelesi veren iki takımın puanları paylaştığını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Adana Demirspor’u tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Kendi oyuncularımızı da tebrik ediyorum. Onlar da iyi mücadele ettiler. İzleyenlere güzel bir maç izlettik. Bol pozisyonlar ve goller vardı. İki tane şampiyonlukta iddialı takımın mücadelesinde puanlar paylaşıldı. Ben Adana Demirspor’a da başarılar diliyorum. İnşallah Covidli hastalarımızın takıma katılması, katılanların da fiziksel olarak zafiyetlerini giderip tekrar takımın seviyesine çıkması, önemli oyuncularımızın sakatlığının düzelip tekrar takıma katılmalarını diliyorum” şeklinde konuştu.

Altınordu maçından sonraki milli arada tam kadro antrenman ve maç yapmak istediğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Altınordu maçındın sonraki milli maç arasını da diğer arkadaşlarımızın katılımıyla hep beraber geçirebilirsek, önümüzdeki milli maç arasında tam kadro ile antrenmanlarımıza devam edip hem de maçlarımızı oynama şansı bulabiliriz. Hem de daha iyi oynayan, daha çok mücadele eden, daha keyif veren Samsunspor’u da inşallah taraftarlarımıza ve futbol severlerimize izlettireceğiz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI