SPOR
Giriş Tarihi : 30-12-2020 17:36   Güncelleme : 30-12-2020 17:36

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Puan kaybına tahammülümüz yok

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni yılın ilk karşılaşmasını sahalarında Adanaspor ile karşılaşacaklarını belirterek, "Şu anda bizim için en önemli iş Adanaspor maçını kazanmak. Futbolcularla da konuşuyoruz. Onları bu maça motive etmeye çalışıyoruz. Karşılaşmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok ama paylaşıyoruz. Puan kaybına tahammülümüz yok” dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Puan kaybına tahammülümüz yok

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, anrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 3 Ocak 2021 Pazar günü saat 19.00'da sahalarında konuk edecekleri Adanaspor maçının çok önemli olduğunu belirten Sağlam, “2020 yılının son karşılaşmasını güzel bir şekilde kayıpsız geçtik. Artık tüm motivasyonumuzu, konsantrasyonumuzu tam anlamıyla yoğunlaştırdığımız iş, 2021 yılının ilk karşılaşması olan Adanaspor maçını 3 puanla kazanmak. Son maçı da kazanarak ilk devreye nokta koymak istiyoruz. Bu moral ile 24 Ocak’ta başlayacak 2’nci yarıya da yapacağımız takviyeler ile aradaki dönemi en iyi şekilde geçirerek bizi Süper Lig’e taşıyacak organizasyonu tamamlayıp, 2’nci yarıya başlamanın hazırlıklarını yapacağız. Şu anda bizim için en önemli iş Adanaspor maçını kazanmak. Futbolcularla da konuşuyoruz. Onları bu maça motive etmeye çalışıyoruz. Karşılaşmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok ama paylaşıyoruz. Puan kaybına tahammülümüz yok” dedi.

Takımdaki sakat ve cezalı oyuncular hakkında bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Geçen hafta sakatlarımızın dışında kart cezası bulunan oyuncularımız vardı. Bu hafta Ferhat Çulcuoğlu sarı kart cezalısı duruma düştü. Kerem Can Akyüz ve Vukan Savicevic’in ise kart cezası bitti. Nadir Çiftçi, bugün düz koşulara başladı. Yarın da tekrar sahadaki testlerini yapacağız. Hafta sonuna yetişme şansı var. Birkaç gün daha kendisini deneyeceğiz. Melih Okutan beğendiğimiz bir oyuncu. Transferiyle alakalı henüz bir gelişme yok. Birkaç Süper Lig takımlarının ilgilendiğini biliyoruz. Herhangi bir gelişme olduğunda kamuoyunu bilgilendiririz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI