SPOR
Giriş Tarihi : 28-12-2020 00:01   Güncelleme : 28-12-2020 00:02

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Zirveye yapıştık

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-1 mağlup ettikleri Ankaraspor karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamada, şuanki kadronun yüzde 80'inin ikinci ligden birinci lige çıkarmak için kurulan bir takım olduğuna dikkat çekerek, "Bu çocuklarla Süper Lig’e çıkma mücadelesinde zirveye yapıştık. İnşallah haftaya da işlerini yapacaklar ve devreyi 3 puanla kapatacağız" dedi. Sağlam, Ankaraspor'un alt sıralardan kurtulmak için canını dişine takmış şekilde mücadele ettiğini belirterek, "Sonuç itibariyle her ne şekilde olursa olsun kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandık” ifadelerini kullandı.

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: Zirveye yapıştık

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, deplasmanda 2-1 kazandıkları Ankaraspor karşılaşmasını değerlendirdi ve “Maçtan önce beklentimizi çok açık bir şekilde ortaya koymuştuk. Kalan 2 maçımızı, Ankaraspor ve Adanaspor karşılaşmasını kazanarak ilk devreyi 4’te 4 yaparak kapatmaktı. Bu maçın zor geçeceğini biliyorduk. Rakibimiz de alttan kurtulma mücadelesi yapıyor. Canını dişine takmış mücadele ediyor. İlk yarıda golden sonra oyunu koparacak pozisyonlar vardı. İlk yarı kalemize top gelmedi. Gelen top da gol oldu. Bu sıkıntıyı yaşadık. İkinci yarıyı da sahasına hapsettik. Ön tarafta daha üretken olabilirdik. Oyunu daha erken lehimize çevirebilirdik. Sonuç itibariyle her ne şekilde olursa olsun kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandık” dedi.

Adanaspor karşılaşmasını da kazanıp devre arasına moralli girmek istediklerini belirten Ertuğrul Sağlam, “Şimdi tek odaklanacağımız iş Adanaspor karşılaşmasını nasıl kazanırız. İnşallah Adanaspor karşılaşmasını kazanıp, devre arasına bu moralle girerek bizim de isteklerimiz olacak, söyleyeceklerimiz de olacak. Ben çocuklara çok teşekkür ediyorum. Sezon başından beri yabancı katkısını en az takımız. Bazılarında şansızlık, bazılarında sakatlık, bazılarında formsuzluk yüzünden. Artı pandemiden en fazla etkilenen takımız. Arada kötü sonuçlardan sonra kaoslar yaşadık. Allah’a şükürler olsun ki bu çocukların yüzde 80’i bu takımı ikinci ligden birinci lige çıkarmak için kurulan takım. Bu çocuklarla Süper Lig’e çıkma mücadelesinde zirveye yapıştık. İnşallah haftaya da işlerini yapacaklar ve devreyi 3 puanla kapatacağız. Ondan sonrasına da bakacağız” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI