SPOR
Giriş Tarihi : 02-02-2021 18:44   Güncelleme : 03-02-2021 02:04

Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, Ümraniyespor maçında yaşananları anlattı

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-2 sona eren ve kural hatası yapılan Ümraniyespor maçında yaşananları anlattı ve "Benim hakeme itirazım samimi ve açık bir şekilde; sahaya girdim, ‘Verdiğiniz karar yanlış, bu bir skandaldır’ dedim. Tek söylediğim bu. Hakem de sahaya girdiğimden dolayı bana kırmızı kart verdi" dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, Ümraniyespor maçında yaşananları anlattı

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,  Nuri Asan Tesisleri'nde antrenmanı takip eden gazetecilere Ümraniyespor maçında yaşananları anlattı. Kural hatası yapılan maçın tekrarı için TFF'ye müracaat ettiklerini belirten Teknik Direktör Sağlam, "Kurallar gayet net ve açık bir şekilde ortada. Maçın içerisinde yaşananlar da çok net bir şekilde ortada. Sakatlanan oyuncunun sağlık görevlilerinin sahaya girmesine rağmen sahayı terk etmeden oyunda kalmasında da bir hata var ama TFF yaşanan olayları ne şekilde değerlendirecek hep beraber göreceğiz. Kurallar ve uygulamalar çok net bir şekilde ortada. Benim hakeme itirazım samimi ve açık bir şekilde; sahaya girdim, ‘Verdiğiniz karar yanlış, bu bir skandaldır’ dedim. Tek söylediğim bu. Hakem de sahaya girdiğimden dolayı bana kırmızı kart verdi. Orada yaklaşık 50-60 kişi sahanın içerisindeydi. Hakemi uyarmam bu noktadaydı” dedi

Türkiye'de gündem olan karşılaşmanın olumsuz izlerini bir kenara atıp, Cuma günü oynanacak olan  Bandırmaspor maçı hazırlıklarına başladıklarını da dile getiren Sağlam, "Bereket Sigorta Ümraniyespor maçının ardından oyunculara izin vermeden hazırlıklarımıza başladık. İnşallah Cuma günü kendi sahamızda iyi bir mücadele, güzel bir oyun ve alacağımız 3 puanla da zirve yarışındaki mücadelemizi devam ettireceğiz. Şu anda herhangi bir sakatımız yok. Oğuz’un hastalığı vardı o iyileşti. Nadir’in sarı kart cezası mevcut. Onun dışında bir eksiğimiz görünmüyor. Altay maçındaki gibi güzel bir mücadele ortaya koyup, Royal Hastanesi Bandırmaspor maçının geleceğe ışık tutması açısından önemli olduğu kadar bize katkı sağlayacağını inanıyorum. Hem geleceğe umutla bakma açısından hem de geçen haftanın olumsuz izlerini üstümüzden atmak için önümüzde güzel bir fırsat var. İnşallah Bandırmaspor maçını iyi değerlendireceğiz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI